Energy5 / Aktualności / Tracker Energy5 zyskuje popularność po targach GreenPower!
Tracker Energy5 zyskuje popularność po targach GreenPower!

Tracker Energy5 zyskuje popularność po targach GreenPower!

Za nami kolejne targi branżowe – tym razem spotkaliśmy się z Klientami na Targach Green Power w Poznaniu! Podczas tego wydarzenia zaprezentowaliśmy kolejną nowatorską konstrukcję PV podążającą za słońcem!

Nowa wersja trackera fotowoltaicznego to jednoosiowy, w pełni bezobsługowy system mocowania modułów fotowoltaicznych, który podąża za słońcem. System dedykowany jest na farmy wielkopowierzchniowe i umożliwia montaż modułów w jednym rzędzie o maksymalnej długości do 98 m.

Dzięki zredukowanej ilości elementów oraz obniżonej konstrukcji instalacja jest bardzo łatwa w montażu i zoptymalizowana pod względem kosztów budowy, jak i późniejszego użytkowania. – Zaprojektowaliśmy system ruchomy na farmy wielkopowierzchniowe, który znacznie wyróżnia się na tle konkurencji. Nasze działania poparte są długotrwałą pracą projektową, licznymi badaniami, jak również testami makiety wykonanej w skali 1:27, przebadanej w tunelu aerodynamicznym. Przeprowadziliśmy szeroką analizę podzespołów oraz wymagań związanych z obciążeniami klimatycznymi, dzięki czemu dobraliśmy najlepsze komponenty i funkcjonalności. To wszystko przyczyniło się do stworzenia wyjątkowo atrakcyjnego rozwiązania – zarówno pod katem trwałości, jak i prostoty montażu czy użytkowania. Tracker Energy5 wyróżnia się małą liczbą komponentów, co zapewnia atrakcyjny koszt budowy takiej instalacji wielkopowierzchniowej – zaznacza Cezary Rutkowski, Dyrektor Techniczny Energy5.

Tracker solarny od Energy5 posiada inteligentny algorytm 3D Backtracking. Czym wyróżnia się ta funkcja? Algorytm oblicza kąt nachylenia modułów tak, aby zapobiec zacienianiu kolejnych rzędów konstrukcji – zaprogramowany obrót paneli sprawia, że rzucany przez system cień jest krótszy i tym samym omija kolejny rząd. Zastosowanie tej technologii gwarantuje najwyższą wydajność systemu, przekładającą się na wyższe uzyski energii elektrycznej.

Do najważniejszych funkcjonalności trackera fotowoltaicznego zaliczamy między innymi:

  • system śledzenia słońca,
  • algorytm 3D Backtracking eliminujący zacienianie się rzędów,
  • odśnieżanie i czyszczenie modułów,
  • system zasilania awaryjnego,
  • aplikację monitorująca 24/7.

Więcej szczegółów → https://energy5.pl/jednomodulowy-tracker-fotowoltaiczny/ 

Dziękujemy za liczne rozmowy i spotkania! 

Mamy nadzieję, że już niebawem, bo w dniach od 25 do 26 maja, zobaczymy się na Solar Energy Expo w Nadarzynie – z niecierpliwością czekamy na Wasze odwiedziny!

29.04.2022
Do góry