Systemy na dach skośny
dachskosny1
Systemy na dach skośny
dachskosny2
dachskosny5
dachskosny4
dachskosny3
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Konstrukcja montażowa odgrywa kluczową rolę w przypadku instalacji modułów PV na dachu skośnym. Mocowanie paneli fotowoltaicznych do blachodachówki będzie się jednak znacząco różnić np. od systemu przeznaczonego na dachówki ceramiczne. Decydując się więc na wykonanie fotowoltaiki na dachu, należy dobrać rozwiązanie dostosowane do jego rodzaju. Jako Energy5 oferujemy konstrukcje montażowe do paneli fotowoltaicznych na dachy skośne, które są przeznaczone do różnego rodzaju pokryć dachowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Bezpieczne i trwałe konstrukcje fotowoltaiczne na dachy skośne od Energy5

Co wyróżnia proponowane przez nas systemy montażowe na dachy skośne? Wykonujemy indywidualne projekty konstrukcji fotowoltaicznych, co zapewnia klientowi optymalne rozwiązanie w kontekście jego inwestycji. Przeznaczeniem tworzonych przez nas systemów na dach skośny jest montaż na budynkach, których pokrycie wierzchnie cechuje kąt nachylenia większy niż 5⁰. Mocowania modułów PV od Energy5 charakteryzują się dużą wytrzymałością i bezpieczeństwem, dzięki czemu udzielamy na nie aż dziesięcioletniej gwarancji.

Oferowane przez nas konstrukcje fotowoltaiczne to zestawy wyrobów – dzięki temu, że wszystkie elementy składowe są badane łącznie, klienci mają stuprocentową pewność co do ich wieloletniej trwałości. Dowodem na najwyższą jakość systemów fotowoltaicznych od Energy5 są liczne certyfikaty, które im przyznano.

Kluczową zaletą dachowych konstrukcji fotowoltaicznych, proponowanych Energy5, jest to, że do ich tworzenia wykorzystujemy wyłącznie najtrwalsze surowce. Oferowane wyroby tworzone są z profili aluminiowych, gwarantujących lekkość systemu, a dodatkowo wszystkie elementy złączne są wykonane ze stali nierdzewnej. Warto zaznaczyć również, że nasze dachowe stelaże pod panele fotowoltaiczne wyposażamy w indywidualnie zaprojektowane elementy montażowe. Niesie to za sobą wymierne korzyści, ponieważ dzięki temu połać dachu nie traci swoich właściwości i jest w stanie znieść nawet silne opady atmosferyczne.

Niezawodne konstrukcje fotowoltaiczne przeznaczone do różnego rodzaju dachów skośnych

Oferta Energy5 w zakresie systemów montażowych na dachy skośne jest wyjątkowo różnorodna. Umożliwia to wybór odpowiedniego rozwiązania do konkretnego rodzaju pokrycia dachu. Jest to o tyle ważne, że istnieje bardzo wiele typów pokryć dachowych – wśród nich należy wyróżnić przede wszystkim:

 • blachodachówki,
 • blachy na rąbek,
 • blachy trapezowe,
 • dachówki ceramiczne,
 • dachówki karpiówki,
 • dachówki łupkowe,
 • gonty bitumiczne,
 • płyty warstwowe.

Korzystając z usług Energy5, klient może zapewnić sobie dedykowane rozwiązanie, niezależnie od tego, czy interesuje go montaż paneli fotowoltaicznych na blachodachówce, montaż paneli fotowoltaicznych do blachy trapezowej, czy też spełniający najwyższe standardy jakości system montażowy paneli fotowoltaicznych na dach, który pokrywa dachówka. Co istotne, jesteśmy praktykami, dlatego dbamy o to, aby nasze konstrukcje fotowoltaiczne były łatwe i szybkie w montażu. Warto zaznaczyć również, że proponowane przez nas systemy na dach skośny dopasowane są do modułów szkło-szkło, a ich właściwości techniczne zostały potwierdzone Krajową Oceną Techniczną, wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej. Klienci, decydujący się na dachowe stelaże od Energy5, otrzymują więc bezpieczny produkt, który jest idealnie dopasowany do ich pokrycia dachowego.

Konstrukcje fotowoltaiczne przeznaczone do montażu bezpośrednio do pokrycia dachowego

Jednym z wariantów montażu systemów fotowoltaicznych na dachach skośnych jest montaż bezpośrednio do pokrycia dachowego. Z tym rozwiązaniem mamy do czynienia w przypadku konstrukcji na:

 • blachodachówkę,
 • blachę na rąbek,
 • blachę trapezową,
 • gont bitumiczny,
 • dachówkę łupkową.

Przyjrzyjmy się temu, czym charakteryzuje się każdy z powyższych systemów PV oferowanych przez Energy5.

Konstrukcje fotowoltaiczne na blachodachówkę

Blachodachówka należy do grona najczęściej spotykanych pokryć dachowych. Mocowanie paneli fotowoltaicznych do blachodachówki może być przeprowadzane na różne sposoby. Oferujemy dwa rodzaje systemów montażowych na tego typu pokrycie dachu. W obu przypadkach mamy do czynienia z konstrukcją wykonaną z wysokiej jakości profili aluminiowych, a także elementów złącznych ze stali nierdzewnej. Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu z blachodachówki odbywa się za pomocą śrub dwugwintowych z gumką EPDM, co gwarantuje szczelność pokrycia dachowego.

Czym więc różnią się oba rozwiązania? Pierwsze z nich umożliwia montaż modułów w orientacji pionowej i poziomej. Drugie natomiast wykorzystuje układ krzyżowy, pozwalając wyłącznie na montaż w orientacji poziomej. Ten system polecamy szczególnie do dachów, w przypadku których utrudnione jest określenie położenia krokwi.

Konstrukcje fotowoltaiczne na blachę trapezową

Innym często spotykanym typem pokrycia dachu jest blacha trapezowa. Proponujemy cztery rodzaje konstrukcji fotowoltaicznych, różniących się między sobą przede wszystkim tym, jak realizowane jest mocowanie paneli fotowoltaicznych do blachy trapezowej:

 • system PV z mostkami trapezowymi mocowanymi po dłuższym boku – do montażu modułów w orientacji pionowej,
 • system PV z mostkami trapezowymi mocowanymi po krótszym boku – do montażu modułów w orientacji poziomej,
 • system PV z długą szyną trapezową mocowaną po dłuższym boku – do montażu modułów w orientacji pionowej,
 • system PV z długą szyną trapezową mocowaną po dłuższym boku – do montażu modułów w orientacji pionowej,

Konstrukcje wykonano z wysokiej jakości aluminiowych szyn lub mostków trapezowych, a także elementów złącznych ze stali nierdzewnej. Mocuje się je do garbów trapezu przy użyciu śrub bimetalicznych. Dzięki podklejeniu szyn i mostków warstwą EPDM oraz butylu powstaje izolacja profili od pokrycia, dzięki czemu montaż paneli fotowoltaicznych na dachu z blachy trapezowej nie wpływa negatywnie na jego szczelność.

Konstrukcje fotowoltaiczne na blachę na rąbek

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych systemów, tak i ten dachowy stelaż wykonujemy z profili aluminiowych, a także elementów złącznych ze stali nierdzewnej. Do mocowania konstrukcji na dachu wykorzystuje się dedykowany hak, mający tę zaletę, że jego montaż nie wymaga ingerencji w powierzchnię pokrycia dachowego. Za pomocą tego systemu można montować moduły zarówno w orientacji pionowej, jak i poziomej.

Konstrukcje fotowoltaiczne na dach pokryty gontem bitumicznym lub dachówką łupkową

Tego rodzaju system wykonujemy z profili aluminiowych i elementów złącznych ze stali nierdzewnej. Mocuje się go do krokwi, wykorzystując w tym celu dedykowane haki. Konstrukcja fotowoltaiczna na dach pokryty gontem bitumicznym lub dachówką łupkową pozwala na montaż modułów w orientacji pionowej i poziomej.

Konstrukcje fotowoltaiczne montowane do podkonstrukcji dachu (do krokwi)

Istnieje grupa typów pokryć dachowych, w przypadku których konieczny jest montaż konstrukcji fotowoltaicznej do krokwi. Do tej kategorii pokryć można zaliczyć:

 • dachówki ceramiczne,
 • dachówki karpiówki,
 • płyty warstwowe.

O czym należy pamiętać w przypadku mocowania profili do krokwi? Aspektem, o który trzeba zadbać, jest odpowiednie dopasowanie używanych haków do konkretnych modeli i rozmiarów dachówek. W Energy5 oferujemy różne wymiary mocowań, których wysokość można regulować. Ułatwia to pracę monterom instalacji fotowoltaicznych oraz stanowi zaletę dla właścicieli paneli, ponieważ nasze konstrukcje nie wpływają negatywnie na estetykę dachu.

Jakie systemy do montażu paneli fotowoltaicznych do krokwi proponujemy?

Konstrukcje fotowoltaiczne na dach pokryty dachówką ceramiczną

Proponowane przez nas systemy montażowe z tej kategorii wykonujemy z profili aluminiowych i elementów złącznych ze stali nierdzewnej. Mocowanie paneli fotowoltaicznych do krokwi w przypadku dachówki ceramicznej odbywa się przy użyciu dedykowanych haków regulowanych. System montażowy umożliwia montaż paneli fotowoltaicznych w orientacji pionowej i poziomej.

Konstrukcje fotowoltaiczne na dach pokryty dachówką karpiówką

Analogicznie jak w przypadku konstrukcji na dach pokryty dachówką ceramiczną, system montażowy na dach pokryty dachówką karpiówką tworzymy z profili aluminiowych oraz elementów złącznych ze stali nierdzewnej. Moduły montować można zarówno w orientacji pionowej, jak i poziomej, a konstrukcje mocuje się do krokwi przy użyciu dedykowanych haków regulowanych, które skutecznie niwelują nacisk konstrukcji na powierzchnię dachówki.

Konstrukcje fotowoltaiczne na dach pokryty płytą warstwową

Mimo że system montażowy pokryty płytą warstwową również wykonany jest z profili aluminiowych i elementów montażowych ze stali nierdzewnej, to znacząco różni się on od konstrukcji przeznaczonych na inne dachy. Charakterystyka tego pokrycia sprawia, że instalatorzy stają przed nie lada wyzwaniem, które jako Energy5 staramy się ułatwić. Nasze systemy montowane są bezpośrednio do podkonstrukcji dachu przy użyciu wkrętów farmerskich. Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko udaje zachować się stabilność konstrukcji, ale także zapobiec przenoszeniu obciążeń na płytę warstwową. Pozwala to wyeliminować ryzyko deformacji płyty i gwarantuje nienaruszoną szczelność pokrycia.

Skorzystaj z usług godnego zaufania producenta konstrukcji PV – postaw na Energy5!

Decyzja o tym, jaki system montażowy zastosujemy, ma kluczowe znaczenie dla powodzenia inwestycji w fotowoltaikę. Warto więc zadbać o to, aby stworzona konstrukcja wsporcza działała niezawodnie i była dostosowana do indywidualnych potrzeb. Dużą rolę odgrywa również wsparcie projektowe gwarantowane przez doświadczonych specjalistów. Jako Energy5 zapewniamy klientom fachową pomoc na każdym etapie. Do każdego zlecenia podchodzimy profesjonalnie, indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem, dzięki czemu zyskujemy sobie uznanie nawet najbardziej wymagających klientów.

Serdecznie zachęcamy do kontaktu!

Do góry