Energy5 / O firmie

O firmie

tracker
tracker

Produkujemy konstrukcje fotowoltaiczne

Specjalizujemy się w projektowaniu oraz produkcji konstrukcji fotowoltaicznych do budowy mikroinstalacji, jak i elektrowni fotowoltaicznych. Nowatorskie podejście projektowe oraz bogate doświadczenie ekspercie pozwoliło nam zdobyć zaufanie ponad 600 Klientów.

W naszej ofercie znajdują się kompletne zestawy:

  • konstrukcje wolnostojące
  • konstrukcje dachowe
  • wiaty fotowoltaiczne (AUTOBOX)
  • systemy fotowoltaiczne na elewację (BIPV)

Szeroka oferta produktowa pozwala na dobranie najbardziej optymalnych rozwiązań dostosowanych do warunków geotechnicznych oraz do oczekiwań Klienta.

Jesteśmy dostawcami dla małych i średnich firm oraz globalnych graczy, działających na rynkach międzynarodowych. Dopełnieniem oferty jest szeroka gama usług konsultingowo-technicznych, obejmującej wszystkie etapy procesu inwestycyjnego.

Roczne moce produkcyjne Energy5 wynoszą 1,3 GW konstrukcji naziemnych, 0,3 GW konstrukcji dachowych oraz 0,2 GW trackerów fotowoltaicznych, przetestowanych zgodnie z wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Zobacz realizacje

Dostarczamy bezpieczne rozwiązania

Dostarczamy bezpieczne rozwiązania

Naszą misją jest dostarczanie szerokiej oferty trwałych i bezpiecznych systemów fotowoltaicznych, przebadanych w wiodących jednostkach badawczych. Do produkcji naszych konstrukcji fotowoltaicznych wykorzystujemy najtrwalsze surowce odporne na korozję i agresywne warunki środowiskowe.

Energy5, jako pierwszy i jedyny producent konstrukcji pod panele fotowoltaiczne, wprowadził do obrotu zestaw wyrobów, które posiadają Krajową Ocenę Techniczną (KOT). Dokument upoważnia firmę do sporządzenia krajowej deklaracji właściwości użytkowych i znakowania wyrobu znakiem budowlanym B.

Odbiorcy konstrukcji zyskują tym samym gwarancję bezpieczeństwa oraz potwierdzenie najbardziej zaawansowanych rozwiązań, wykraczających poza rozwiązania stosowane do tej pory w ramach normy zharmonizowanej PN-EN 1090-1.

Potwierdzeniem zachowania najwyższych standardów jakości jest gwarancja na minimalny okres 10-ciu lat, udzielana na wszystkie systemy mocowania paneli fotowoltaicznych.

Zobacz badania i certyfikaty

Tworzymy indywidualne projekty

Tworzymy indywidualne projekty

Nasza idea oparta jest na wprowadzaniu rozwiązań, odpowiadających na potrzeby Klientów. Wyróżniamy się tym, że każdy system montażowy pv dobieramy indywidualnie. Swoją uwagę kierujemy na dialog z Klientem – uwzględniamy wszystkie wytyczne, jednocześnie służąc radą i doświadczeniem.

Zamów wycenę

Park maszynowy
Park maszynowy
Park maszynowy
Park maszynowy
Park maszynowy
Park maszynowy
Park maszynowy
Park maszynowy
Park maszynowy
Park maszynowy
Park maszynowy
Park maszynowy
Park maszynowy
Park maszynowy

Nowoczesny park maszynowy

Dysponujemy własnym, w pełni zautomatyzowanym parkiem maszynowym, składającym się z 7-miu linii produkcyjnych renomowanych dostawców.  Dwa zakłady produkcyjne, w Gostyninie i Brześciu Kujawskim, zapewniają nam sprawną realizację zleceń. Rozbudowane zaplecze produkcyjne to także duża swoboda, pozwalająca na realizację wymagających zleceń, co czyni nas liderem, prowadzącym proces inwestycyjny od projektu, aż do finalnego montażu.

Konstrukcje fotowoltaiczne odporne na korozję

Konstrukcje fotowoltaiczne odporne na korozję

W celu zapewnienia właściwego zabezpieczenia antykorozyjnego naziemne konstrukcje fotowoltaiczne Energy5 wykonane są ze stali czarnej pokrytej powłoką metaliczną Magnelis®. Powłokę cechuje zdecydowanie większa odporność na korozję, niż w przypadku wyrobów ocynkowanych. Innowacyjna powłoka gwarantuje długookresową ochronę przed korozją w agresywnych warunkach środowiskowych do klasy korozyjnej C5, co przekłada się na zwiększoną żywotność instalacji fotowoltaicznych.

Stosowana powłoka to najbardziej skuteczne rozwiązanie wykorzystywane w surowych warunkach środowiskowych zawierających chlorki i amoniak. Ponadto powłoka Magnelis® tworzy zwartą powłokę ochronną nawet w miejscach poddanych procesom gięcia, tłoczenia czy profilowania.

Proces produkcyjny jest nadzorowany przez Zakładową Kontrolę Produkcji, która jest certyfikowana przez Instytut Techniki Budowlanej.

 

 

Do góry