System elewacyjny
System elewacyjny
System elewacyjny
System elewacyjny
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Obecnie instalacja fotowoltaiczna może być montowana nie tylko na dachu czy gruncie, ale także na elewacji budynku. Panele fotowoltaiczne na ścianie obiektu zapewniają możliwość efektywnego zagospodarowania dotychczas niewykorzystywanej powierzchni. Istotną informacją w tym kontekście jest również fakt, że elewacja fotowoltaiczna nie wpływa negatywnie na estetykę budynku – wręcz przeciwnie, może ją wzbogacić. Opłacalność tego rozwiązania sprawia, że decyduje się na nie coraz więcej przedsiębiorstw oraz innych podmiotów, którym zależy na tym, aby mniej odczuwać rosnące ceny energii elektrycznej.

Osoby, które interesują panele fotowoltaiczne elewacyjne zamontowane w bezpieczny i trwały sposób, powinny zapoznać się z systemami elewacyjnymi proponowanymi przez Energy5. Są to rozwiązania dokładnie przetestowane i zgodne z normami, dzięki czemu stanowią pewną inwestycję.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Nowoczesne systemy elewacyjne fotowoltaiczne od Energy5

Panele PV na elewacji są rozwiązaniem, które zdobyło uznanie na rynku ze względu na to, że może stanowić cenne uzupełnienie instalacji znajdującej się na dachu. W Energy5 proponujemy innowacyjny system mocowań BiPV, dzięki któremu efektywna fotowoltaika na ścianie budynku może stać się rzeczywistością. Oferowane przez nas rozwiązanie jest zaprojektowane w ten sposób, aby między materiałem izolacyjnym a wykonaną z modułów okładziną wierzchnią znajdowała się szczelina o szerokości 20 mm. Czemu służy taki zabieg? Dzięki niemu możliwa jest odpowiednia cyrkulacja powietrza, a w konsekwencji lepsza izolacja cieplna budynku. Wpływa to również pozytywnie na przebieg procesu odprowadzania wilgoci.

Wytwarzane przez nas systemy elewacyjne fotowoltaiczne są przeznaczone do stosowania zarówno z modułami ramkowymi, jak i z modułami typu szkło-szkło. Panele fotowoltaiczne montowane przy użyciu BiPV na ścianie budynku można zorientować w kierunku pionowym bądź poziomym. Możliwość układania różnego rodzaju wzorów z paneli fotowoltaicznych na ścianie obiektu pozwala na uzyskanie bardzo estetycznego efektu, dzięki czemu jeszcze częściej fotowoltaika elewacyjna pojawia się na biurowcach czy budynkach użytku publicznego, np. szkołach czy szpitalach.

Istotną kwestią w kontekście proponowanego przez Energy5 systemu montażowego BIPV jest to, że przebadano go jako zestaw. Oznacza to, że jest on rozwiązaniem bezpiecznym, trwałym i nie sprawia problemów w eksploatacji. Pokryto go powłoką Magnelis®, co zapewnia mu wysoką odporność na korozję. Na uwagę zasługuje również fakt, że właściwości techniczne BIPV zostały potwierdzone Krajową Oceną Techniczną. Gwarancja udzielana przez nas na ten system wynosi natomiast aż 10 lat.

Uważasz, że panele PV na Twojej elewacji są dobrym pomysłem? Skontaktuj się z nami i zleć nam indywidualny projekt systemu BIPV. W naszej ofercie znajduje się nie tylko fotowoltaika elewacyjna, ale również usługi z takich obszarów jak m.in.:

Do góry