System elewacyjny BIPV
Systemy elewacyjne

System elewacyjny BIPV

10 lat gwarancji
10 lat gwarancji
pasuje do modułów szkło-szkło
pasuje do modułów szkło-szkło
indywidualny projekt konstrukcji
indywidualny projekt konstrukcji
lepsza cyrkulacja powietrza
lepsza cyrkulacja powietrza
System elewacyjny BIPV

Opis produktu

Coraz więcej osób ma świadomość, że instalacje PV mogą powstawać nie tylko na dachu czy na gruncie. Montaż paneli fotowoltaicznych na elewacji budynku to bardzo korzystne rozwiązanie, które pozwala wydobyć niewykorzystany dotychczas potencjał nieruchomości. Jako Energy5 oferujemy BIPV – kompletny system montażowy umożliwiający zamocowanie modułów PV na elewacji. Bardzo chętnie decydują się na niego przedsiębiorstwa, dążące do uniezależnienia się od konsekwencji ciągłego wzrostu cen energii elektrycznej. Moduły zamontowane za pomocą BIPV na ścianach zewnętrznych siedziby firmy stanowią w wielu przypadkach efektywne uzupełnienie instalacji dachowej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wszystkie osoby, które interesuje fotowoltaika na elewację.

System BIPV – bezpieczny montaż paneli fotowoltaicznych na elewacji budynku

Systemy mocowań paneli do elewacji BIPV charakteryzuje to, że pomiędzy materiałem izolacyjnym a okładziną wierzchnią (wykonaną z modułów) znajduje się szczelina (20 mm), umożliwiająca prawidłową cyrkulację powietrza. Konstrukcja fotowoltaiczna na elewację budynku została zaprojektowana tak, aby zapewnić poprawę izolacji cieplnej obiektu i zapewnić odprowadzanie wilgoci.

BIPV to system montażowy, który jest dopasowany do modułów szkło-szkło i został przebadany jako zestaw. Dzięki temu zapewnia on bezpieczeństwo użytkowania i gwarantuje długoletnią, bezproblemową eksploatację konstrukcji. Właściwości techniczne systemu są potwierdzone Krajową Oceną Techniczną, wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej. Warto zauważyć również, że panele zamontowane za pomocą BIPV na elewacji budynku mogą być zorientowane zarówno poziomo, jak i pionowo. Ten nowoczesny system umożliwia także komponowanie różnych wzorów na ścianach budynku, co sprawia, że fotowoltaika elewacyjna może wpłynąć pozytywnie również na estetykę obiektu.

Chcesz zainwestować w system BIPV i zastanawiasz się, jaka jest jego cena? Wypełnij zamieszczony na stronie formularz, a sporządzimy dla Ciebie indywidualną wycenę. Sprawdź również inne rozwiązania dostępne w naszej ofercie – wśród nich znajdują się konstrukcje PV z takich segmentów jak m.in.:

Zamów wycenę

Specyfikacja systemu

Materiałaluminium, konsole Magnelis®
Sposób mocowaniakonsole nośne i wiatrowe, system inwazyjny
Gwarancja10 lat
Dopasowanie do modułów szkło-szkłoTak
Opcje
  • dowolna konfiguracja modułów
  • możliwość zamontowania ekierek na elewacji
Do góry