autobox
autobox
autobox
autobox
autobox3
autobox4
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Wiata fotowoltaiczna jest innowacyjnym rozwiązaniem, które skutecznie realizuje stawiane przed nią zadania. Jej podstawową funkcją jest zapewnienie miejsca parkingowego oraz ochrona znajdującego się pod nią samochodu przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Wiata fotowoltaiczna, określana także jako carport lub system Autobox, oferuje jeszcze inną funkcjonalność, a mianowicie produkuje energię elektryczną ze słońca. Jest to możliwe dzięki temu, że poszycie dachu carportu pokryte jest modułami PV.

Interesuje Cię wydajna fotowoltaika i chciałbyś, aby wykorzystująca tę technologię wiata stanęła na Twoim parkingu? Zapoznaj się z ofertą Energy5.

Wiata fotowoltaiczna – nowoczesna instalacja o różnych zastosowaniach

Carport i towarzysząca mu fotowoltaika to system, który można wykorzystać na różne sposoby. Jedną z dróg wykorzystania wiat fotowoltaicznych jest przystosowanie ich do roli stacji ładowania samochodów elektrycznych. W takiej sytuacji panele znajdujące się na dachu systemu Autobox wytwarzają energię elektryczną, która następnie jest spożytkowana na ładowanie auta. Wyprodukowaną energię można wykorzystać również w inny sposób, czyli zasilić nią dom właściciela carportu. Wymierne korzyści, jakie przynosi wiata fotowoltaiczna, sprawiają, że coraz więcej inwestorów decyduje się poświęcić swoje środki finansowe właśnie na ten cel.

Fotowoltaika jako wiata – co charakteryzuje systemy Autobox od Energy5?

Jako Energy5 oferujemy nowatorskie systemy Autobox, czyli wiaty fotowoltaiczne, które możemy wyprodukować w wersji jednostanowiskowej lub wielostanowiskowej. Kąt nachylenia w przypadku takiego carportu osiąga maksymalnie 10 stopni. Istotną kwestią w kontekście systemów Autobox jest to, że są one mocowane do fundamentu, co zwiększa stabilność i bezpieczeństwo tego rozwiązania.

Produkowana przez nas wiata fotowoltaiczna wielosegmentowa jest przeznaczona na 6 miejsc parkingowych. W wersji jednosegmentowej obejmuje ona natomiast dwa miejsca parkingowe. Charakterystyczną cechą naszych carportów jest konstrukcja nośna, która posiada dwupunktowe miejsce podparcia. Wiata fotowoltaiczna Energy5 może zostać pokryta blachą trapezową lub być wyposażona wyłącznie w płatwie z profili zimnogiętych. Systemy Autobox są bardzo odporne na korozję i objęte aż dziesięcioletnią gwarancją. Dodając do tego indywidualny projekt konstrukcji oraz fakt, że została ona przebadana jako zestaw, a jej właściwości techniczne potwierdzono Krajową Oceną Techniczną, użytkownik wiaty może mieć pewność, że jest ona bezpiecznym rozwiązaniem i będzie bezawaryjne działać przez wiele lat.

Ze względu na to, że wiata fotowoltaiczna Energy5 może być rozwiązaniem jedno- lub wielosegmentowym, inwestorzy chętnie wykorzystują ją zarówno na prywatnych posesjach, jak i na dużych parkingach np. przy centrach handlowych.

Chcesz wyposażyć się w niezawodny carport sprzężony z fotowoltaiką produkującą energię elektryczną? Zapraszamy do kontaktu!

Do góry