Energy5 / Aktualności / Systemy elewacyjne – przyszłość nowoczesnej fotowoltaiki
Systemy elewacyjne – przyszłość nowoczesnej fotowoltaiki

Systemy elewacyjne – przyszłość nowoczesnej fotowoltaiki

Systemy elewacyjne BIPV (Building Integrated Photovoltaics) to wybór Inwestorów, którzy doceniają proekologiczne korzyści ze stosowania fotowoltaiki, ale to zdecydowanie nie jedyna zaleta tego systemu. Moduły PV zamocowane do płaszczyzny elewacji stanowią wysoce estetyczne rozwiązanie,  wpływają one na poprawę wizerunku budynku, który doskonale wpisuje się tak w nowoczesne, jak i tradycyjne otoczenia. 

Realizowana na terenie Warszawy inwestycja obejmuje montaż 104 modułów fotowoltaicznych przymocowanych do słupów charakterystycznych żaluzji fasadowych.  W celu  maksymalnego wykorzystania powierzchni zdecydowano się na montaż paneli w orientacji pionowej i poziomej. Zainstalowanie systemu na ścianach południowych i zachodnich budynku pozwoli generować wysokie uzyski energii elektrycznej.

System BIPV produkcji Energy5 to bezpieczna i trwała konstrukcja, która jest dostosowana do modułów szkło-szkło. Dzięki szczelinie wytworzonej między materiałem izolacyjnym, a okładziną wierzchnią wykonaną z modułów, system usprawnia cyrkulację powietrza, przez co znacznie poprawia izolację cieplną budynku i umożliwia odprowadzanie wilgoci. Dodatkowo konstrukcje elewacyjne charakteryzują się dużą elastycznością montażu, dzięki czemu otrzymujemy nieograniczone możliwości ich aranżacji.

Wysoką jakość proponowanych przez Energy5 systemów potwierdzają liczne badania, przeprowadzane w akredytowanych jednostkach badawczych. Spółka jako pierwsza i jedyna na rynku uzyskała Krajową Ocenę Techniczną, która potwierdza dużo szerszy wachlarz właściwości użytkowych niż na normę PN-EN 1090-1.

13.07.2021
Do góry