Energy5 / Aktualności / NOWOŚĆ: System bifacial na dach płaski!
NOWOŚĆ: System bifacial na dach płaski!

NOWOŚĆ: System bifacial na dach płaski!

Poznaj nowy system do mocowania modułów bifacjalnych na dachu płaskim! Konstrukcja wykonana jest z odpornej na korozję stali konstrukcyjnej, pokrytej powłoką metaliczną. Zastosowane materiały pozwalają na montaż systemu w nawet najbardziej agresywnym środowisku do klasy korozyjnej C5 – czyli np. w środowisku nadmorskim i przemysłowym.

Piętnastostopniowy kąt nachylenia systemu oraz zastosowanie podwyższonej konstrukcji zapewniają maksymalną ekspozycję spodniej części modułów bifacjalnych na światło odbite i rozproszone, co zwiększa dzienne uzyski energii elektrycznej. Konstrukcja dedykowana jest do montażu modułu po jego dłuższym boku.

Kolejnym atutem tego rozwiązania jest wytrzymałość modułów na uginanie oraz odporność na niekorzystne warunki pogodowe, co potwierdziły nasze wewnętrzne badania. Aby zagwarantować niezawodność naszego systemu, przekazaliśmy model produktu do badań w tunelu aerodynamicznym.  Ponadto konstrukcja przechodzi badania w Instytucie Techniki Budowlanej w zakresie kombinacji od obciążeń wiatru i śniegu.

System ten dostępny jest w opcji balastowej i mocowanej mechanicznie na różnych pokryciach dachowych.

Chcesz poznać wyjątkowo korzystne ceny tego rozwiązania? Koniecznie skontaktuj się z wybranym doradcą handlowym!

04.11.2021
Do góry