Energy5 / Aktualności / System Aero S na budynkach o wysokości powyżej 30 metrów
System Aero S na budynkach o wysokości powyżej 30 metrów

System Aero S na budynkach o wysokości powyżej 30 metrów

W ciągu ostatnich lat na polskim rynku odnotowujemy wyraźny wzrost energii uzyskiwanej z instalacji PV. Branża fotowoltaiczna jest najszybciej rozwijającym się sektorem odnawialnych źródeł energii – głównie za sprawą realizowanych programów rządowych.

Zainteresowanie inwestycjami fotowoltaicznymi widoczne jest nie tylko wśród inwestorów, ale również wśród podmiotów prywatnych oraz spółdzielni czy wspólnot mieszkaniowych.

W kwietniu 2020 roku firma Energy5 rozpoczęła realizację dla spółdzielni mieszkaniowej z województwa kujawsko-pomorskiego. Zakres prac Energy5 obejmuje wykonanie projektu instalacji dachowej oraz dostawę gotowych systemów. Przedmiotem inwestycji jest 36 dwunastopiętrowych bloków mieszkalnych o wysokości ponad 30 metrów.

Wnikliwa analiza dokumentacji pomogła podjąć decyzję o zastosowaniu balastowego systemu aerodynamicznego – Aero S. Montaż tych konstrukcji odbywa się bez ingerencji w pokrycie dachu, dzięki zastosowaniu bloczków betonowych. Obciążenie konstrukcji dobierane jest indywidualnie do każdego dachu z uwzględnieniem jego konstrukcji, nośności, wysokości budynku oraz stref wiatru i śniegu, co pozwala na skuteczne unieruchomienie konstrukcji. Zastosowane rozwiązania zostały przebadane w tunelu aerodynamicznym, zachowując wytrzymałość przy prędkości wiatru nawet 140 km/h.

Zaletą systemu AERO S jest trwałe połączenie rzędów, które pozwala na zredukowanie potrzebnego balastu, oraz zastosowanie osłon bocznych i tylnych, redukujących efekt ssania oraz parcia wiatru na konstrukcję.

Zobacz, jak wyglądały badania systemów AERO w tunelu aerodynamicznym

21.08.2020
Do góry