Energy5 / Aktualności / System AERO S – klejony zdobywa zaufanie kolejnych Klientów
System AERO S – klejony zdobywa zaufanie kolejnych Klientów

System AERO S – klejony zdobywa zaufanie kolejnych Klientów

Podczas planowania inwestycji fotowoltaicznej prosumenci poszukują bezpiecznych mocowań, które nie uszkodzą pokrycia dachowego i nie wpłyną na jego właściwości. Stosowane na dachach membrany posiadają bardzo dobre cechy użytkowe, a ponadto są tanie i trwałe.

Dbając o to, by nie przekroczyć nośności granicznej budynku, warto rozważyć wybór konstrukcji fotowoltaicznych klejonych lub zgrzewanych do pokrycia dachu.

Postaw na nowatorski system AERO S – klejony, który nie ingeruje w pokrycie dachu, jest wyjątkowo stabilny, a jednocześnie cechuje się bardzo małym obciążeniem powierzchniowym. System aerodynamiczny zakłada klejenie bądź zgrzewanie do powierzchni dachu płaskiego pokrytego membraną. Umożliwia ekspozycję modułów fotowoltaicznych w kierunku południowym, posiada dodatkowo osłony boczne i  tylne, które skutecznie minimalizują oddziaływanie wiatru na konstrukcję

Realizacja na konstrukcjach klejonych Energy5

Kolejny system Aero S – klejony został zamontowany na dachu membranowym (typu Protan) w województwie lubelskim. System przymocowano poprzez zgrzewanie pasków membrany do połaci dachu.

Kluczowym aspektem w  przypadku tej inwestycji było zastosowanie lekkiej, bezinwazyjnej konstrukcji, która nie doprowadzi do obciążenia i przekroczenia nośności granicznej dachu.

Dużą stabilność konstrukcji zapewniało odpowiednie rozmieszczenie modułów w układzie wyspowym. W południowej części dachu występowały delikatne spadki – w celu zoptymalizowania uzysków zastosowano system o dwóch kątach nachylenia – 10 oraz 15 stopni.

Podczas podobnych realizacji należy zwrócić szczególną uwagę na zalecenia producenta pokryć membranowych, wśród których mogą znajdować się istotne informacje dotyczące zachodzenia reakcji pomiędzy stosowanym pokryciem z innymi tworzywami.

Zdjęcia z realizacji spółki RM Solar z Zielonej Góry – na konstrukcjach AERO S – klejonych

09.04.2021
Do góry