Energy5 / Aktualności / Sprawdź bestsellerowe systemy na dachy skośne Energy5!
Sprawdź bestsellerowe systemy na dachy skośne Energy5!

Sprawdź bestsellerowe systemy na dachy skośne Energy5!

Fotowoltaika na dachu jest jedną z najbardziej powszechnych form wykorzystania zielonej energii dla domów jednorodzinnych czy przedsiębiorstwa. Jeśli szukasz rozwiązań PV dopasowane do wszystkich pokryć dachowych, zapoznaj się z propozycjami od Energy5!

Montaż modułów fotowoltaicznych to duża inwestycja, warto więc zadbać o to, by całość systemu wymagała jak najmniejszego zaangażowania użytkownika w jej eksploatację. Bardzo dużą rolę odgrywa w związku z tym nie tylko rodzaj i moc dobranych dla instalacji modułów, ale także zastosowana podkonstrukcja. Powinna ona charakteryzować się wysoką jakością wykorzystanego materiału, lekkością oraz dopasowaniem wszystkich elementów złącznych.

Takie wymogi spełniają znajdujące się w naszej ofercie systemy na dachy skośne. Są to indywidualnie zaprojektowane i skompletowane zestawy, które zostały przetestowane jako całość w renomowanych ośrodkach badawczych. Idealne dopasowanie poszczególnych elementów do mocowania modułów fotowoltaicznych zapewnia stabilność konstrukcji, co jest wyjątkowo istotne w przypadku montażu na budynkach mieszkalnych.

System na dach pokryty blachodachówką

Konstrukcja fotowoltaiczna składa się z profili aluminiowych i elementów złącznych ze stali nierdzewnej. Aby zachować nieprzemakalność pokrycia dachowego wykorzystujemy śruby dwugwintowe z uszczelniającą gumką z EPDM. Zestaw pozwala na montaż modułów w orientacji pionowej i poziomej – w ofercie posiadamy także komplet elementów do montażu krzyżowego paneli PV.

System na dach pokryty blachą trapezową

Użyte w systemach na blachę trapezową dedykowane szyny występują w postaci długich, jak i krótkich profili (zwanych mostkami trapezowymi). Spodnia część elementów podklejona jest taśmą EPDM, która uszczelnia blachę i zapobiega dostawaniu się wilgoci do podkonstrukcji dachu.

System na dach pokryty blachą na rąbek

Do przymocowania konstrukcji PV na dachu z blachą na rąbek polecamy wybór dedykowanego zestawu, wyposażonego w dedykowany hak montażowy, który nie ingeruje w pokrycie dachu.

System na dach pokryty gontem bitumicznym / dachówką łupkową

W ofercie Energy5 posiadamy specjalne haki, umożliwiające bezpieczny i trwały montaż konstrukcji do gontu bitumicznego czy dachówki łupkowej.

System na dach pokryty dachówką ceramiczną i karpiówką

Haki dedykowane do montażu PV na dachówce ceramicznej i karpiówce są regulowane, co jest wyjątkowo istotne ze względu na różne rozmiary dachówek dostępnych na rynku.

System na dach pokryty płytą warstwową

Zastosowane w tym systemie fotowoltaicznym wkręty farmerskie przeznaczone są do mocowania elementów bezpośrednio do podkonstrukcji dachu. Taki zabieg uniemożliwia rozwarstwienie się płyty i pozwala zachować jej właściwości.

Jaką będziesz mieć korzyść ze współpracy z Energy5?

Od samego początku zyskasz pewność, że indywidualnie projektowane i produkowane przez nas systemy fotowoltaiczne są trwałe i bezpieczne. Dysponujemy szeregiem certyfikatów, potwierdzających właściwości użytkowe produktów. Jako pierwsi na rynku uzyskaliśmy Krajową Ocenę Techniczną, która jest potwierdzeniem najszerszego zakresu cech technicznych, wykraczających poza zapisy normy PN-EN 1090-1.

21.06.2023
Do góry