Energy5 / Aktualności / Spotkajmy się na targach ENEX 2022!
Spotkajmy się na targach ENEX 2022!

Spotkajmy się na targach ENEX 2022!

Koniec miesiąca będzie obfitował w targowe emocje – już w dniach 23-24 lutego 2022 roku odbędą się XIX Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX – NOWA ENERGIA. Na wydarzeniu nie zabraknie Energy5 – gostynińskiego producenta innowacyjnych systemów mocowań do modułów fotowoltaicznych!

Kielce od lat przyciągają wielu przedstawicieli branży OZE, poszukujących najbardziej efektywnych rozwiązań dla swoich inwestycji. To właśnie tutaj w jednym miejscu i czasie skupiają się dziesiątki instytucji, promujących najnowsze technologie energetyczne i rozwiązania projektowe, mające na celu redukcję emisji dwutlenku węgla do środowiska.

Dwa lata intensywnych prac badawczo-rozwojowych pozwoliły nam na opracowanie nowatorskiego rozwiązania, które zaprezentujemy na tegorocznej edycji kieleckich targów – będzie to system ruchomy dla modułów bifacial, który minimalizuje zacienienie spodniej części modułów. Nowy system w ofercie Energy5 przeznaczony jest na farmy wielkopowierzchniowe i zapewnia idealną ekspozycję modułów fotowoltaicznych na słońce o każdej porze dnia. Przeprowadzone w naszym własnym laboratorium badawczym testy wskazują, że tracker fotowoltaiczny pozwala na zwiększenie uzysków nawet o 30% w porównaniu z nieruchomymi konstrukcjami naziemnymi! Jednoosiowa konstrukcja  umożliwia ruch systemu w kierunku wschód-zachód – w ramach przeprowadzonych badań system wykonał bezawaryjnie 10 600 cykli pracy, które odpowiadają okresowi aż 30 lat ciągłej pracy trackera.

Warto przypomnieć, że w roku 2020 w Kielcach jako pierwszy w Polsce premierę miał naziemny system montażowy projektu Energy5, przeznaczony do modułów dwustronnych bifacial. Sukces sprzedażowy stał się inspiracją do poszukiwania kolejnych trendów, które pozwolą na generowanie jeszcze lepszych uzysków energii elektrycznej szczególnie na dużych rozmiarów farmach fotowoltaicznych.

Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Energy5! 

Znajdziecie nas w hali G, na stoisku numer 12

Godziny otwarcia dla zwiedzających:

23-24 lutego 2022 – godz. 9:00-17:00

15.02.2022
© 2023 Wszelkie pawa zastrzeżone Energy5.
Do góry