Energy5 / Aktualności / REALIZACJA KONSTRUKCJI NAZIEMNYCH DLA INSTALACJI O ŁĄCZNEJ MOCY 10 MW
REALIZACJA KONSTRUKCJI NAZIEMNYCH DLA INSTALACJI O ŁĄCZNEJ MOCY 10 MW

REALIZACJA KONSTRUKCJI NAZIEMNYCH DLA INSTALACJI O ŁĄCZNEJ MOCY 10 MW

Firma Energy5 zaprojektowała, prefabrykuje i dostarcza konstrukcję pod budowę instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 10 MW zlokalizowanych w dwóch województwach: kujawsko – pomorskim oraz warmińsko – mazurskim.

Zarówno przypadku pierwszej jak i drugiej lokalizacji moduły fotowoltaiczne zostaną zamontowane na konstrukcjach jednopodporowych wbijanych w grunt o kącie nachylenia 20ο (po 4 moduły w układzie poziomym).

W przypadku województwa kujawsko – pomorskiego, gdzie łączna moc wynosi 4 MW, aktualnie dobiegają końca prace montażowe związane z posadowieniem konstrukcji. Na 4 działkach zamontowanych zostało ponad 620 stołów, spełniających wymagania 1 i 2 klasy odporności na obciążenie śniegiem oraz 1 kategorii na obciążenie parcia wiatru. Taka ilość stołów pozwoli na zamontowanie na każdej z działek ponad 3700 modułów.

W przypadku drugiej lokalizacji, której łączna moc realizowanej instalacji wynosi 6 MW, na budowę zostały dostarczone pierwsze elementy konstrukcji oraz trwają roboty montażowe.

Należy dodać, że wszystkie dostarczane konstrukcje naziemne zostały wykonane z materiału pokrytego innowacyjną powłoką Magnelis® spełniającą najwyższe standardy w zakresie antykorozyjności.

25.12.2017
Do góry