Energy5 / Aktualności / Przydomowe instalacje wolnostojące
Przydomowe instalacje wolnostojące

Przydomowe instalacje wolnostojące

Gdy konstrukcja dachu uniemożliwia zamocowanie paneli fotowoltaicznych, bądź na jego powierzchni nie mieści się ich wystarczająca ilość, idealnym rozwiązaniem okazują się pojedyncze konstrukcje naziemne.

Systemy wolnostojące kojarzone są głównie z elektrowniami PV, generującymi ogromne uzyski energii, jednak w przypadku domu jednorodzinnego dzienne zużycie energii elektrycznej oscyluje w granicach 3-6 kW. Wartość ta uzależniona jest zarówno od liczby osób zamieszkujących konkretne gospodarstwo domowe, od liczby urządzeń elektrycznych, a także od ich klasy energetycznej. Przedstawiona na zdjęciu konstrukcja płatwiowa to flagowy produkt Energy5 w konfiguracji 4×4, umożliwiająca montaż 16 modułów fotowoltaicznych, które są w stanie wyprodukować łącznie 5,44 kW dziennie. Jest to wartość, która przekracza całe zapotrzebowanie na energię elektryczną tego gospodarstwa ze względu na planowane przez właściciela zmiany w sposobie ogrzewania budynku.

Proponowane przez Energy5 konstrukcje wolnostojące są bezpieczne, trwałe, a dodatkowo wyjątkowo estetyczne, dzięki czemu doskonale wpisują się w otoczenie domu.

11.09.2020
Do góry