Energy5 / Dla środowiska / Posadziliśmy 700 drzew na 7-lecie Energy5!
Posadziliśmy 700 drzew na 7-lecie Energy5!

Posadziliśmy 700 drzew na 7-lecie Energy5!

Sto drzew za każdy rok działania firmy. Łącznie 700 posadzonych brzóz na terenie gminy Gostynin.

Wskutek działalności człowieka do naszej atmosfery nieustannie trafiają miliardy ton CO2. Z najnowszego raportu Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) wynika, że w 2021 r. światowa emisja CO2 była najwyższa w historii. Osiągnęła ponad 36 mld ton metrycznych, wzrastając ok 6% w stosunku do roku poprzedniego!

Z tego względu coraz bardziej zależy nam, na konsekwentnym redukowaniu emisji CO2 i zatrzymaniu zmian klimatycznych. Dlatego w tym roku zdecydowaliśmy, że 7 jubileusz firmy uczcimy zupełnie inaczej, realizując projekt nasadzenia 700 drzew na terenie 777 m2 lasu.

Nowe sadzonki drzew pojawiły się na terenie gminy Gostynin, w której znajduje się oddział firmy Energy5. To doskonała inwestycja dla przyszłych pokoleń. Dojrzałe drzewa pochłoną w ciągu roku około 4200 kg CO2 i wyprodukują tlen dla 469 osób!

Posadziliśmy 700 drzew na 7-lecie Energy5!

Największym źródłem emisji CO2 są elektrownie, samoloty, samochody i zakłady produkcyjne, czyli wszystko to, co spala paliwa kopalne.

Mamy świadomość, że emisja dwutlenku węgla ma negatywny wpływ na środowisko, prowadzi do systematycznego wzrostu temperatur oraz zmian klimatycznych.  Z tego względu w swojej działalności staramy się działać odpowiedzialnie, z troską o środowisko. Nasz zakład zasilany jest głównie energią elektryczną pozyskiwaną z energii słonecznej. W ubiegłym roku dokonaliśmy zakupu pierwszych bezemisyjnych samochodów elektrycznych, planujemy sukcesywnie powiększać flotę o kolejne ekologiczne pojazdy. Mamy również w planach wdrażanie kolejnych działań ekologicznych.

Do góry