Energy5 / Aktualności / Nowe bezinwazyjne systemy na dach płaski już w sprzedaży!
Nowe bezinwazyjne systemy na dach płaski już w sprzedaży!

Nowe bezinwazyjne systemy na dach płaski już w sprzedaży!

Ograniczona nośność dachu bądź membranowe pokrycie dachowe nie stanowią już przeciwskazań do montażu instalacji fotowoltaicznych. Spółka Energy5 opracowała i wdrożyła nowe rozwiązania, umożliwiające montaż systemu na dachu płaskim poprzez klejenie bądź zgrzewanie z pokryciem dachu.

Konstrukcje klejone Aero S i Aero EW polecane są do montażu na dachach płaskich z bardzo ograniczoną nośnością czy też na dachy pokryte membraną.

Zaletą konstrukcji jest trwałe połączenie rzędów, które zapewnia dużą stabilność konstrukcji i pozwala na zredukowanie dodatkowego obciążenia konstrukcji do zera.
System Aero S klejony posiada dodatkowo osłony boczne i  tylne, które skutecznie minimalizują oddziaływanie wiatru na konstrukcję. System klejony Aero S umożliwia ekspozycję modułów fotowoltaicznych w kierunku południowym, a Aero EW w kierunku wschodnim i zachodnim.

Systemy klejone zostały przebadane jako zestawy, co potwierdza bezpieczeństwo użytkowania i gwarantuje stabilność całego systemu fotowoltaicznego. Dodatkowo właściwości techniczne konstrukcji potwierdzone są  Krajową Oceną Techniczną, wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej.

Wprowadzenie innowacyjnych konstrukcji do oferty poprzedził szereg badań i konsultacji z producentem renomowanych membran dachowych. Testom poddano kilkanaście połączeń klejonych i zgrzewanych. Analiza otrzymanych wyników pozwoliła na wdrożenie najlepszych rozwiązań, które zapewnią bezpieczne, długoletnie użytkowanie instalacji. Ze względu na dużą różnorodność membran i ich specyfikę, paski tworzywa są przyklejane do podłoża bądź zgrzewane z nim. Kluczową kwestią dla tej metody jest zastosowanie do klejenia/zgrzewania identycznego materiału, z którego wykonane jest pokrycie dachowe. Montaż konstrukcji każdorazowo powinien  być poprzedzony próbą klejenia i zgrzewu.

04.01.2021
© 2023 Wszelkie pawa zastrzeżone Energy5.
Do góry