Energy5 / Aktualności / Najnowsze rozwiązania Energy5 na AGRO SHOW 2022
Najnowsze rozwiązania Energy5 na AGRO SHOW 2022

Najnowsze rozwiązania Energy5 na AGRO SHOW 2022

Energy5 odpowiada na potrzeby nowoczesnego rolnictwa! Na kolejnym wydarzeniu branżowym zaprezentowaliśmy nasze najnowsze rozwiązania fotowoltaiczne, które idealnie wpasowują się w ideę ekologicznego zarządzania przedsiębiorstwem rolnym. Uczestnicy Agro Show 2022 zobaczyli na żywo tracker PV oraz płot fotowoltaiczny.

Wśród wielu maszyn rolniczych szczególną uwagę zwiedzających przyciągnął tracker PV, czyli system nadążny od Energy5. Jego zastosowanie w rolnictwie jest bardzo szerokie, ponieważ zapewnia on ochronę upraw przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz przed utratą wilgotności gleby. Dodatkową zaletą trackera PV jest zabezpieczenie upraw przed zmiennymi warunkami pogodowymi, które mogłyby negatywnie wpłynąć na rośliny. Ruchoma konstrukcja, podążająca za Słońcem od jego wschodu do zachodu, daje doskonałe warunki użytkowania instalacji i ułatwia sprawne przeprowadzenie zbiorów. Rozwiązanie przeznaczone jest do montażu na farmach wielkopowierzchniowych, a generowane uzyski są do 30% wyższe, niż w przypadku standardowych systemów wolnostojących.

Kolejnym produktem, który znalazł miejsce na naszym stoisku, był płot fotowoltaiczny, przeznaczony do montażu modułów bifacjalnych (dwustronnych) w orientacji wschód-zachód.  Podobnie jak w przypadku solarnego trackera umieszczone na płotach moduły fotowoltaiczne przechwytują promienie słoneczne, dzięki czemu zasiana roślinność zyskuje optymalne warunki do wzrostu. Co więcej, sama konstrukcja niweluje także działanie silnego wiatru na uprawy, a jej powierzchnia zajmuje jedynie 1% areału. 

W przemyśle rolniczym coraz bardziej zauważalny staje się trend zastosowania agrofotowoltaiki, polegający na wykorzystaniu powierzchni rolnych nie tylko pod uprawę roślin, ale także do produkcji energii elektrycznej. To jednocześnie oszczędność, polegająca na obsłudze upraw przy użyciu energii słonecznej, i inwestycja na przyszłość, która w efekcie końcowym znacząco przyczyni się do dekarbonizacji środowiska naturalnego.

Międzynarodowa wystawa rolnicza Agro Show to największa tego rodzaju impreza plenerowa zarówno w Polsce, jak i w Europie. Organizowana już od 22 lat zrzesza największych producentów, dostarczających najnowocześniejsze rozwiązania dla rolnictwa. Udział w tego rodzaju wystawach to dla nas świetna okazja, aby poznawać nie tylko trendy na międzynarodowych rynkach, ale zgłębiać wiedzę o bieżących potrzebach właścicieli tych mniejszych, jak i większych podmiotów rolnych.

29.09.2022
Do góry