Energy5 / Aktualności / Montaż fotowoltaiki na dachu pokrytym płytą warstwową
Montaż fotowoltaiki na dachu pokrytym płytą warstwową

Montaż fotowoltaiki na dachu pokrytym płytą warstwową

Nieumiejętny montaż instalacji fotowoltaicznej do dachu pokrytego płytą warstwową może być przyczyną rozwarstwienia płyty lub jej całkowitego zniszczenia. Dowiedz się co zrobić, żeby planowana przez Ciebie inwestycja była bezpieczna i nie wpływała negatywnie na właściwości dachu.

Płyta warstwowa, ze względu na specyfikę swojej budowy, stanowi wyzwanie zarówno dla inwestorów, jak i instalatorów, realizujących projekty PV na dachach płaskich i skośnych. Kluczowe dla zachowania stabilności stelażu pod panele fotowoltaiczne jest zamontowanie go bezpośrednio do podkonstrukcji dachu, np. za pomocą wkrętów farmerskich. Takie rozwiązanie likwiduje ryzyko deformacji płyt i gwarantuje, że pokrycie będzie szczelne oraz zachowa właściwości izolacyjne.

Przykręcenie systemu do podkonstrukcji znajdującej się pod płytą warstwową pozwala także na bezpieczny montaż do dachu, którego kąt nachylenia przekracza 5 stopni. 

Zastosowanie konstrukcji w kształcie trójkąta umożliwia maksymalną ekspozycję modułów w kierunku południowym. 

Zobacz naszą ostatnią realizację!

Konstrukcja fotowoltaiczna na dach pokryty płytą warstwową – system: ekierki eco (moduł w pionie), kąt nachylenia: 20 stopni

28.05.2021
Do góry