Energy5 / Aktualności / Konstrukcja fotowoltaiczna do modułów bifacjalnych
Konstrukcja fotowoltaiczna do modułów bifacjalnych

Konstrukcja fotowoltaiczna do modułów bifacjalnych

Panele bifacjalne charakteryzują się zwiększoną mocą produkcyjną. Produkują prąd zarówno z wierzchniej, jak i spodniej części modułu, dzięki czemu wytwarzają znacznie więcej energii niż klasyczne odpowiedniki. Nie można się więc dziwić, że panele fotowoltaiczne bifacjalne mają tak dobre opinie zarówno wśród instalatorów, jak i inwestorów.

Wykorzystując moduły bifacjalne należy skorzystać z dedykowanych systemów montażowych. Określa się je mianem konstrukcji typu bifacial. Podczas wyboru tego rodzaju mocowania należy zwrócić uwagę na to, czy pozwoli ono na efektywne wytwarzanie energii słonecznej, szczególnie z tylnej części modułów. Elementy konstrukcyjne mocowania nie powinny zasłaniać aktywnej części modułu – takie rozwiązanie zapewnia konstrukcja bifacial proponowana przez firmę Energy5.

Nowoczesne konstrukcje pod panele bifacjalne od Energy5

Konstrukcje fotowoltaiczne bifacjalne oferowane przez Energy5 gwarantują doskonałą ekspozycję panelu zarówno na bezpośrednie, jak i odbite czy rozproszone światło słoneczne. Elementy konstrukcji lokalizowane są w miejscach, które nie mają wpływu na uzyski poszczególnych paneli. W przypadku systemu do mocowania modułów w orientacji poziomej krokiew montowana jest poniżej pionowej przerwy między kolumnami modułów, natomiast płatwie oparte są bezpośrednio o aluminiowe ramy modułów bądź znajdują się pod nieaktywnymi częściami modułów, czyli liniami half-cut, które elektrycznie dzielą moduł na dwie części. Z kolei podczas montażu modułów w pionie stosuje się specjalne profile, tak zwane szprosy, umieszczane pionowo na łączeniu paneli oraz płatwie, przebiegające pod liniami half-cut.

Jako Energy5 proponujemy konstrukcje PV pod moduły bifacjalne, których cena jest indywidualnie ustalana w zależności od charakterystyki inwestycji. W naszej ofercie znajdują się również inne systemy fotowoltaiczne wolnostojące, a także rozwiązania z takich segmentów jak m.in.:

Realizacja na konstrukcjach fotowoltaicznych bifacial

Ostatnia inwestycja obejmowała projekt oraz dostawę dwupodporowych konstrukcji wsporczych, na których wykonano montaż paneli bifacial o mocy znamionowej 1 MW. Zastosowane stoły płatwiowe umożliwiły montaż 2440 modułów fotowoltaicznych w orientacji poziomej.

Energy5 potwierdza cechy techniczne swoich wyrobów pod kątem bezpieczeństwa użytkowania oraz trwałości na podstawie Krajowej Oceny Technicznej. Firma jest uprawiona do wystawiania deklaracji właściwości użytkowych, wszystkie produkty Energy5 przeszły zawansowane badania TYPU.


30.03.2021
Do góry