Energy5 / Aktualności / Jak powstają nasze naziemne konstrukcje PV?
Jak powstają nasze naziemne konstrukcje PV?

Jak powstają nasze naziemne konstrukcje PV?

Na rynku dostępne są dziesiątki różnorodnych konstrukcji wsporczych do montażu modułów fotowoltaicznych. Jak jednak wybrać rozwiązanie, które będzie nie tylko trwałe i bezpieczne, ale także zoptymalizowane kosztowo? W tym artykule opowiadamy, jak powstają nasze systemy i dlaczego warto zdecydować się na współpracę z Energy5!

Od pomysłu do projektu

Nasza codzienna praca uświadamia nam, jak wiele możemy jeszcze zdziałać na polskim i europejskim rynku fotowoltaicznym. W związku z tym każdą nadarzającą się okazję wykorzystujemy na rozwój, tworząc systemy dostosowane do wciąż zmieniających się oczekiwań Klientów. 

Podstawą sukcesu już na etapie projektu jest wybór materiału do produkcji konstrukcji naziemnej. W Energy5 wykorzystujemy wyłącznie najwyższej jakości stal. Nie jest to jednak jej podstawowa wersja, a stal czarna z powłoką metaliczną Magnelis®. Zastosowany w niej stop cynku, aluminium i magnezu zapewnia aż do trzech razy lepszą ochronę przed korozją, niż zwykła ocynkowana stal. Stosowanie najwyższej jakości surowców daje nam dużą swobodę projektową i pozwala dostarczać produkty nawet do najbardziej wymagających lokalizacji. Chodzi tu przede wszystkim o miejsca z klasą korozyjności C4 bądź C5 (obszary przemysłowe czy nadmorskie – o dużym zasoleniu). Warto zaznaczyć, że lokalizacja danej inwestycji istotna jest także ze względu na obowiązujące w niej strefy wiatru oraz śniegu, do których dopasowujemy konkretne parametry konstrukcji. 

Zespół Energy5 tworzą wykwalifikowani projektanci, którzy każdorazowo dostosowują oferowane systemy pod indywidualne potrzeby Klientów. Jest to szczególnie istotne w momencie, kiedy mamy do czynienia z problematycznym gruntem – w takich przypadkach analizowana jest otrzymana dokumentacja geotechniczna, pozwalająca nam na dobór rodzaju oraz długości profili, umożliwiających montaż stabilnych konstrukcji PV.

Produkcja pod wymiar

Dysponujemy dwoma własnymi parkami maszynowymi, które mieszczą się w centralnej Polsce. Uzyskana dzięki temu niezależność produkcyjna daje nam możliwość szybkiego dostarczania na kolejne inwestycje w naszych rozwiązań konstrukcyjnych. Korzystamy z siedmiu linii produkcyjnych od renomowanych dostawców, a ich filar stanowią linie CNC do otworowania i cięcia blach z charakterystycznych kręgów. Maszyny zaprogramowane są w sposób, który ogranicza tworzenie odpadów produkcyjnych, co przekłada się na zoptymalizowanie kosztów całego procesu.

Bezpieczeństwo bez kompromisów

Proponowane przez nas systemy do mocowania modułów fotowoltaicznych przeszły dziesiątki badań i testów w akredytowanych ośrodkach badawczych. Otrzymane certyfikaty, wraz z cenioną na rynku polskim Krajową Oceną Techniczną, potwierdzają ponadprzeciętną jakość produktów Energy5, która jest gwarancją ich trwałości oraz bezpieczeństwa użytkowania.

Jesteś zainteresowany współpracą? Zapraszamy do kontaktu!

28.03.2023
Do góry