Energy5 / Aktualności / I MAZOWIECKIE FORUM ENERGII ODNAWIALNYCH
I MAZOWIECKIE FORUM ENERGII ODNAWIALNYCH

I MAZOWIECKIE FORUM ENERGII ODNAWIALNYCH

27 października w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku odbyło się I Mazowieckie Forum Energii Odnawialnych, którego partnerem była firma Energy5.

Podczas spotkania przedstawiciele samorządów oraz specjaliści i inwestorzy skupieni wokół branży energii odnawialnej mieli okazję do wymiany doświadczeń z osobami odpowiedzialnymi za obszar efektywności energetycznej w Polsce i na terenie Mazowsza.

Celem Forum było pokazanie potencjału tkwiącego w efektywności energetycznej oraz przybliżenie najnowszych technik zarządzania energią i obniżania jej kosztów. Ponadto udział w spotkaniu umożliwiał uczestnikom zapoznanie się z najnowszymi technologiami dostępnymi na rynku, a także nowatorskimi systemami do zarządzania i kontroli efektywności energetycznej. Podczas Forum zostały także omówione tematy związane z możliwością pozyskania dofinansowania dla OZE w latach 2017-2018 oraz modele formalno – prawne realizacji projektów energetycznych.

W programie Forum, znalazło się również wystąpienie Cezarego Rutkowskiego, Dyrektora Technicznego Energy5, którego tematem były obowiązujące normy oraz przepisy prawa jakich należy przestrzegać podczas budowy instalacji fotowoltaicznych. Podczas prezentacji omówione zostały procedury badawcze, których pozytywne wyniki pozwalają producentom (np. konstrukcji) na uzyskanie Krajowej Oceny Technicznej, a co za tym idzie wystawiania deklaracji cech użytkowych i wprowadzania produktów do obrotu i stosowania.

22.12.2017
Do góry