Energy5 / Aktualności / I Kongres Energetyki Słonecznej zakończony
I Kongres Energetyki Słonecznej zakończony

I Kongres Energetyki Słonecznej zakończony

Partnerem Głównym Kongresu i wystawcą podczas targów była firma Energy5, czołowy polski producent i dostawca rozwiązań z zakresu systemów mocowań modułów fotowoltaicznych.

15 i 16 października 2019 roku w Warszawie odbyła się pierwsza edycja Kongresu Energetyki Słonecznej, którego pomysłodawcą i organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki. Wydarzenie było okazją do rozmów na temat kierunku rozwoju polskiej fotowoltaiki i wymiany doświadczeń przedstawicieli branży Odnawialnych Źródeł Energii. 

Dynamicznie rozwijająca się w Polsce fotowoltaika prowokuje projektantów, producentów i inwestorów do ciągłego poszerzania wiedzy i śledzenia najnowszych rozwiązań pojawiających się na rynku. Usystematyzowaniu takiej ilości informacji służą wszelkiego rodzaju targi czy konferencje, połączone z panelami dyskusyjnymi. Wszystko po to, by uzyskać odpowiedź na kluczowe pytania – Jakie zmiany zaszły w ostatnich latach? oraz Jakie są perspektywy dalszego rozwoju branży PV?

Kongres Energetyki Słonecznej w swojej formie łączył klasyczne targi, umożliwiające zaprezentowanie aktualnej oferty licznych wystawców, panele dyskusyjne oraz wykłady, poruszające między innymi kwestie potencjału energetyki słonecznej w Polsce, energetyki słonecznej w aukcjach OZE oraz optymalizacji cen energii dla przemysłu. W Kongresie wzięło udział blisko 300 uczestników, wśród których znaleźli się inwestorzy i generalni wykonawcy największych elektrowni fotowoltaicznych w Polsce. Bezpośredni kontakt z reprezentantami branży zapewniła seria specjalistycznych warsztatów, podczas których pochylono się między innymi nad rolą magazynów energii przy instalacjach PV i zaprezentowano innowacyjną norweską technologię „Clean and green”. Zawieranie bliższych kontaktów biznesowych ułatwiły sesje B2B, pozwalające na sprawne przeprowadzenie wstępnych negocjacji z aktualnymi i potencjalnymi partnerami biznesowymi.

Zwieńczeniem wydarzenia był uroczysty bankiet, którego sponsorem była firma Energy5. Kolejna odsłona Kongresu planowana jest na dni 22-23 kwietnia 2020 roku.

22.10.2019
Do góry