Energy5 / Aktualności / Farma 10 MW na konstrukcjach Energy5 niebawem wystartuje!
Farma 10 MW na konstrukcjach Energy5 niebawem wystartuje!

Farma 10 MW na konstrukcjach Energy5 niebawem wystartuje!

Montaż instalacji PV o mocy 10 MW w województwie wielkopolskim dobiega końca. Konstrukcje fotowoltaiczne dla tej inwestycji zaprojektowaliśmy w sposób umożliwiający optymalizację uzysków energii elektrycznej na terenie pagórkowatym.

Modyfikacja systemów z modułami zamontowanymi w orientacji pionowej polegała na wbiciu profili (nóg konstrukcji) na trzy różne głębokości – 1,5; 1,8 oraz 2,5 metra. Tego rodzaju działania pozwalają na znakomitą ekspozycję modułów na promienie słoneczne, tworząc z modułów instalacji gładką taflę fotoaktywną. Kafary, używane standardowo na rynku fotowoltaicznym, mają ograniczony do 4,2 m wysięg -ze względu na to profile wbijane nimi w grunt na głębokość 2,5 metra musiały zostać złożone z dwóch złączonych ze sobą części. 

Indywidualizacja zamówień

Dzięki własnemu parkowi maszynowemu mamy pełną swobodę w produkcji niestandardowych rozwiązań, które zapewniają efektywne funkcjonowanie instalacji PV. Wykorzystując wyprodukowane pod wymiar profile dostosowaliśmy się do zaleceń producenta inwerterów, według których każdy falownik powinien być chroniony przed nadmiernym nasłonecznieniem. Powstałe w tym celu specjalne zadaszenia umożliwiają ochronę inwerterów przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.  Na farmie zastosowano także piny klem środkowych, by zagwarantować systemowi prawidłowość połączeń ekwipotencjalnych (przewodzących prąd).

Postaw na jakość Energy5

Przedstawiona instalacja fotowoltaiczna została zamontowana przez pracowników Energy5. Decydując się na współpracę z nami masz gwarancję otrzymania nie tylko najwyższej jakości materiałów, ale także usług, które bezpośrednio przekładają się na bezawaryjność całej konstrukcji. W celu prawidłowej i płynnej realizacji inwestycji   na terenie budowy farm PV organizowane są regularne wizyty kontrolne. Zatrudnieni przez nas specjaliści sprawdzają każdy z zakończonych etapów montażu i dokonują ostatecznego odbioru konstrukcji fotowoltaicznych. Jest to idealne rozwiązanie dla inwestorów, mających za priorytet spełnienie założeń gwarancyjnych – ich podstawą jest bowiem montaż systemów zgodnie z instrukcją producenta.

Systemy Energy5 powstały z chęci dostarczania na rynek OZE najtrwalszych i najbezpieczniejszych rozwiązań do mocowania modułów fotowoltaicznych. Kluczowe do osiągnięcia tych celów okazują się wykorzystywane w produkcji materiały. Oferowane przez nas naziemne konstrukcje PV powstają ze stali pokrytej innowacyjną powłoką metaliczną Magnelis®. Jej wyjątkowe właściwości antykorozyjne zapewniają systemom ochronę nawet w najbardziej agresywnych warunkach środowiskowych do klasy C5. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź, jak dbamy wysoki poziom oferowanych przez nas usług i produktów przeznaczonych do montażu instalacji naziemnych. 

07.02.2022
Do góry