Energy5 / Aktualności / ENEX 2023 – Energy5 promuje nowy system na dach płaski
ENEX 2023 – Energy5 promuje nowy system na dach płaski

ENEX 2023 – Energy5 promuje nowy system na dach płaski

Kieleckie targi ENEX co roku zrzeszają tysiące zwiedzających, poszukujących rozwiązań, które pozwolą im na zmaksymalizowanie uzysków energii elektrycznej ze słońca. Jubileuszowa, 25 edycja wydarzenia była dla nas okazją do zaprezentowania najnowszych rozwiązań technologicznych Energy5, które już rewolucjonizują branżę odnawialnych źródeł energii.

Stale obserwujemy sytuację na rynku i to, jak zmieniają się wymagania techniczne producentów modułów fotowoltaicznych w kwestii ich mocowania do konstrukcji wsporczych. W związku z tym stworzyliśmy nowy, podwyższony system aerodynamiczny, umożliwiający stworzenie 10-centymetrowego odstępu między krawędzią modułu a powierzchnią dachu. Zapewnia to lepszą cyrkulację powietrza, a także ochronę modułów w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

AERO S – podwyższone – zainteresowanie nowością było imponujące!

Na stoisku Energy5 zagościł także tracker fotowoltaiczny, czyli innowacyjny system podążający za słońcem. Zwiedzający z ciekawością przyglądali się konstrukcji, która może wygenerować uzyski nawet do 30% większe niż jej nieruchoma wersja.

10.03.2023
Do góry