Energy5 / Aktualności / Energy5 zyska nowe możliwości produkcyjne
Energy5 zyska nowe możliwości produkcyjne

Energy5 zyska nowe możliwości produkcyjne

Dynamiczny rozwój firmy oraz ciągłe zwiększanie konkurencyjności Energy5 przyczyniły się do rozbudowy parku maszynowego i zakupu kolejnej linii do produkcji konstrukcji fotowoltaicznych.

Automatyczna linia stanęła w Oddziale w Brześciu Kujawskim wraz z tandemem pras krawędziowych oraz linią do produkcji ceowników.

Linia posiada jeden z najbardziej elastycznych, zautomatyzowanych systemów do wykrawania taśm blachy i zapewnia 100% optymalizacji obrabianego materiału. Daje możliwość wytwarzania różnorodnych detali z jednego kręgu, co przyspiesza proces produkcji i minimalizuje powstawanie skrawków w postaci charakterystycznego ażuru. Na uwagę zasługuje również funkcja pracy ciągłej z materiałem podawanym z kręgu, co minimalizuje przestoje związane z załadunkiem i rozładunkiem. 

Urządzenie może być programowane zdalnie, a do jego codziennej obsługi potrzebny jest tylko jeden operator – jego rolą pozostaje nadzór nad procesami produkcji oraz zapewnienie ciągłości dostarczania stali przeznaczonej do otworowania.

Nowa inwestycja przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności Energy5 poprzez zwiększenie mocy produkcyjnych oraz zdecydowanie szybszy proces produkcji niestandardowych konstrukcji wsporczych pod moduły fotowoltaiczne. Wdrażanie innowacyjnych procesów wytwórczych pozwala jednocześnie na maksymalne wykorzystanie potencjału inżynierów, wykonujących indywidualne projekty konstrukcji fotowoltaicznych.

Projekt rozbudowy parku maszynowego umożliwia Energy5 realizację wymagających i niekonwencjonalnych projektów, co przekłada się na pozyskiwanie nowych odbiorców oraz dynamiczny rozwój firmy. Uelastycznienie parku maszynowego jest niewątpliwie odpowiedzią na wciąż zmieniające się oczekiwania i wymogi Klienta.

21.05.2021
Do góry