Energy5 / Aktualności / Energy5 z nowościami na Greenpower 2021!
Energy5 z nowościami na Greenpower 2021!

Energy5 z nowościami na Greenpower 2021!

Dziesięciu reprezentantów Energy5, 80m2 powierzchni targowej, setki Klientów oraz 3 dni intensywnych spotkań – wszystko to w jednym miejscu podczas Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GreenPOWER 2021, które odbyły się w dn. 14-16 września w Poznaniu!

Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej były miejscem spotkań z ekspertami oraz producentami z zakresu energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, biomasy, biopaliw, elektromobilności oraz technologii energooszczędnych.

Podobnie jak w latach ubiegłych doradcy techniczno-handlowi Energy5 ponownie spotkali się z obecnymi jak i potencjalnymi Klientami, aby przedstawić nasze innowacyjne rozwiązania!

Podczas tegorocznych targów zaprezentowaliśmy kolejną nowość produktową – tracker fotowoltaiczny. To rozwiązanie jest odpowiedzią Energy5 na pojawiający się na rynku polskim popyt w zakresie mocowań podążających za słońcem.

Jednoosiowa konstrukcja umożliwia ruch systemu w kierunku wschód-zachód, dzięki czemu panele fotowoltaiczne są ustawione prostopadle do kierunku promieniowania słonecznego.

Główną zaletą tego systemu jest zwiększona efektywność pozyskiwania energii słonecznej – uzyski są większe średnio o 30% w porównaniu do nieruchomych konstrukcji wolnostojących. Wskazane dane są wynikiem badan własnych, przeprowadzonych w laboratorium badawczym na terenie zakładu Energy5.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową specyfikacją i funkcjami trackera fotowoltaicznego Energy5.

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszył się również zaprezentowany na stoisku nowatorski system aerodynamiczny – Aero S – klejone przeznaczony do mocowania na dachach płaskich, pokrytych membraną. Montaż systemu odbywa się poprzez klejenie bądź zgrzewanie do powierzchni dachu. Rozwiązanie pozwala na rezygnację z dodatkowego obciążenia dachu balastem, a aerodynamiczny kształt, uzyskany dzięki osłonom tylnym i bocznym, zmniejsza opór wiatru. System ten powstał z myślą o instalatorach, borykających się z montażem systemów fotowoltaicznych  na dachach membranowych o ograniczonej nośności.

Więcej szczegółów o systemie Aero S – klejone

Jeśli chcesz porozmawiać o naszych konstrukcjach fotowoltaicznych lub uzyskać wycenę, skontaktuj się z naszymi doradcami techniczno- handlowymi > Skontaktuj się

21.09.2021
Do góry