Energy5 / Aktualności / Energy5 rozwija zakład produkcyjny
Energy5 rozwija zakład produkcyjny

Energy5 rozwija zakład produkcyjny

Obraliśmy za cel tworzenie systemów mocowań fotowoltaicznych dopasowanych do konkretnych potrzeb Klientów. Od początku działalności to jakość jest dla nas priorytetem, co niewątpliwie potwierdzają uzyskane certyfikaty i wciąż przeprowadzane badania naszych konstrukcji fotowoltaicznych. Oferta produktowa Energy5 sukcesywnie się powiększa, a wraz z nią rozrasta się nasz park maszynowy.

W samym 2020 roku dokonaliśmy rozbudowy hali produkcyjnej i wybudowaliśmy kolejną halę. W ostatnim czasie zainwestowaliśmy również w kolejne maszyny, m.in. w krawędziarkę do gięcia elementów stalowych, a także w robota spawalniczego. Rozbudowa zautomatyzowanego parku maszynowego pozwoli nam zwiększyć efektywność całego procesu produkcyjnego jak i komfort pracy naszych operatorów.

W nowe urządzenie został wyposażony także oddział Energy5 w Brześciu Kujawskim, w którym uruchomiliśmy nowoczesną linię produkcyjną, gwarantującą w pełni zautomatyzowany proces powstawania kątowników. Elementy te używane są przede wszystkim do produkcji systemów fotowoltaicznych na dach płaski tzw. ekierek (zarówno balastowych, jak i mocowanych mechanicznie), pokrytych antykorozyjną powłoką metaliczną Magnelis®.

Wraz z rozbudową naszego parku maszynowego zdecydowanie wzrosło zapotrzebowanie na energię elektryczną, która do tej pory generowana była przez moduły PV o łącznej mocy 50 kW. Dokonaliśmy rozbudowy naszych instalacji fotowoltaicznych, kolejne konstrukcje powstały na nowo wybudowanej hali produkcyjnej, zasilając nasz zakład o dodatkowe 48 kW.

30.09.2020
Do góry