Energy5 / Aktualności / Energy5 potwierdza jakość i bezpieczeństwo kolejnymi certyfikatami
Energy5 potwierdza jakość i bezpieczeństwo kolejnymi certyfikatami

Energy5 potwierdza jakość i bezpieczeństwo kolejnymi certyfikatami

Ideą przyświecającą działalności Energy5 od zawsze było dostarczanie na rynek sysystemów mocowań modułów fotowoltaicznych, które będą spełniać najwyższe standardy jakości. Wybór spółki jako projektanta, producenta i dostawcy konstrukcji do montażu modułów PV jest przejawem wyjątkowej dbałości o trwałość i bezpieczeństwo realizowanych inwestycji fotowoltaicznych.

Dzięki procesowi certyfikacji, przeprowadzonemu przez DEKRA Certification Sp. z o.o., spółka Energy5 po raz kolejny potwierdziła swoje wysokie zaangażowanie nie tylko w produkcję sprawdzonych konstrukcji pod panele fotowoltaiczne, ale także w skuteczne zarządzanie jakością w zakładzie, działania proekologiczne oraz tworzenie bezpiecznych miejsc pracy.

Przeprowadzony pomyślnie audyt oraz otrzymane przez Energy5 certyfikaty świadczą o wdrożeniu i realizowaniu:

  • Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z szeroko znaną i akceptowaną na świecie normą ISO 9001:2015,
  • Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zgodnie z międzynarodową normą ISO 45001:2018,
  • Systemu Zarządzania Środowiskowego zgodnie z dominującym na świecie, międzynarodowym standardem ISO 14001:2015.

Wprowadzenie standardu ISO jest wynikiem konsekwentnej polityki Energy5, skupionej na doskonaleniu zarówno oferty produktowej, jak i sposobu funkcjonowania całej organizacji. Właściwości wyrobów potwierdzone są licznymi badaniami, przeprowadzonymi we współpracy z Instytutem Techniki Budowlanej i Instytutem Mechaniki Precyzyjnej, natomiast powszechnie uznawana na świecie norma ISO 9001:2015 stanowi gwarancję tego, że zakład na każdej płaszczyźnie spełnia najwyższe standardy jakości.

Producent przykłada ogromną wagę do tworzenia efektywnej polityki bezpieczeństwa pracy, której udokumentowanie stanowi istotny czynnik zarówno dla polskich, jak i zagranicznych kontrahentów. Dzięki normie ISO 45001:2018 spółka tworzy kulturę bezpiecznej pracy, identyfikuje zagrożenia i wcześnie im zapobiega, a w efekcie zwiększa poziom bezpieczeństwa pracowników.

Energy5 jako lider w produkcji konstrukcji fotowoltaicznych stawia także na wdrażanie działań, mających na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych oraz przygotowanie firmy do reagowania w przypadku wystąpienia zagrożeń ekologicznych. Świadomość zwiększającej się wciąż emisji CO₂ do środowiska skłoniła spółkę między innymi do zrównoważenia procesu produkcyjnego, wykorzystania odnawialnych źródeł energii do zasilania urządzeń elektrycznych, zastąpienia części samochodów spalinowych najwyższej klasy pojazdami elektrycznymi oraz do posadzenia 700 drzew na terenie gminy Gostynin, gdzie znajduje się siedziba Energy5.

DEKRA Certification Sp. z o.o. to niezależna jednostka certyfikująca, będąca częścią międzynarodowego koncernu DEKRA SE – światowego lidera w dziedzinie bezpieczeństwa, specjalistycznych audytów oraz certyfikacji systemów zarządzania.

22.06.2022
Do góry