Energy5 / Aktualności / Ekierki ECO mocowane mechanicznie produkcji Energy5
Ekierki ECO mocowane mechanicznie produkcji Energy5

Ekierki ECO mocowane mechanicznie produkcji Energy5

Instalacje fotowoltaiczne na dachach skośnych cieszą się dużą popularnością, z uwagi na  niewielką ilość elementów konstrukcyjnych systemy dachowe są szybkie i łatwe w montażu.

Wśród oferowanych konstrukcji dachowych na dachy skośne (powyżej 5 stopni spadku) znajdują się konstrukcje mocowane równolegle do powierzchni dachu, jednak często wybieranym rozwiązaniem są również konstrukcje oparte o aluminiowe trójkąty tzw. Ekierki Eco, które umożliwiają ustawienie modułów w różnych kątach nachylenia.

Jedna z ostatnich realizacji Energy5 obejmowała właśnie Ekierki Eco mocowane mechanicznie do blachy trapezowej. Do mocowania ekierki zastosowano wysoką szynę trapezową o dużej nośności. Szyna została przymocowana za pomocą wkrętów bimetalicznych, dzięki czemu system nie ingeruje w podkonstrukcję dachu, a jedynie w pokrycie wierzchnie. Odpowiednie podklejenie szyny zapewnia uszczelnienie miejsc montażu. Zastosowanie systemu mocowanego mechanicznie pozwala na jego dowolne umiejscowienie, dzięki czemu powierzchnia dachu może być w pełni wykorzystana.

Poniższe zdjęcia prezentują inwestycję na konstrukcjach Energy5, zrealizowaną w województwie opolskim. Obok uruchomionej wcześniej instalacji PV powstała kolejna – przymocowana mechanicznie do dachu instalacja o mocy znamionowej 4 kW.

27.10.2020
Do góry