Energy5 / Aktualności / Dziękujemy za obecność na targach ENEX!
Dziękujemy za obecność na targach ENEX!

Dziękujemy za obecność na targach ENEX!

Cóż to były za emocje – kolejna edycja kieleckich targów ENEX za nami! W centrum uwagi znalazła się nowość w ofercie Energy5, czyli tracker fotowoltaiczny – system ruchomy, podążający za słońcem.

Największe wydarzenie na skalę krajową obejmowało 4 hale targowe, na których obecnych było blisko 200 przedstawicieli branży OZE. Dla Energy5 była to doskonała okazja do zaprezentowania aktualnej oferty i spotkań twarzą w twarz z naszymi obecnymi, jak i przyszłymi, Klientami. 

Instalatorów szczególnie zainteresował ruchomy model naszego najnowszego produktu – trackera do paneli fotowoltaicznych. Jest to rozwiązanie zwiększające uzyski energii nawet o 30%! Dla Klientów, stojących w obliczu dużych zmian w ustawodawstwie, jest to znaczna przewaga tego systemu – wykorzystuje on promienie słoneczne o każdej porze dnia, a jego dostosowanie do modułów dwustronnych (bifacjalnych) maksymalizuje generowane moce. Dodatkowym atutem trackera PV jest funkcja backtrackingu, minimalizująca zacienienie kolejnych rzędów. Polega ona na obrocie paneli do “idealnego” położenia, w wyniku czego cień rzucany przez moduł jest krótszy i omija następny rząd.

Wśród licznych rozmów często pojawiał się temat systemu Aero S klejonego, przeznaczonego na dachy płaskie pokryte membraną. Konstrukcja, dzięki trwałemu połączeniu rzędów i zastosowaniu osłon tylnych i bocznych, pozwala na redukcję dodatkowego obciążenia dachu do zera, a tworzone wyspy zapobiegają tworzeniu punktowych przeciążeń. Inwestorzy i instalatorzy z branży fotowoltaicznej zwracają szczególną uwagę na to, jak w sposób bezpieczny i efektywny montować konstrukcje fotowoltaiczne tak, by nie ingerować w pokrycie dachu membranowego. Możliwość instalacji fotowoltaiki na dachach o bardzo niskiej nośności to dla wielu spółek otwarcie się na kolejne inwestycje.

Aero S klejone

Przed nami już wkrótce kolejne targowe spotkania, o których będziemy na bieżąco informować! Ale nie tylko, dlatego warto zaglądać do naszej zakładki “Aktualności”. Oprócz ostatnich realizacji Energy5 znajdziecie tam mnóstwo porad i wskazówek, jak dobrze i sprawnie zrealizować budowę farmy fotowoltaicznej.

28.02.2022
Do góry