Energy5 / Aktualności / Co pokazaliśmy na kieleckich targach ENEX 2024?
Co pokazaliśmy na kieleckich targach ENEX 2024?

Co pokazaliśmy na kieleckich targach ENEX 2024?

Z uśmiechem na twarzach zakończyliśmy intensywne, dwudniowe targi odnawialnych źródeł energii ENEX w Kielcach. Na stoisku pokazaliśmy nasze nowości produktowe – system Quick Install do montażu fotowoltaiki na płytach warstwowych oraz system podwyższony na blachodachówkę. Czym wyróżnia się ta nowa konstrukcja wsporcza?

System montażowy dedykowany do instalacji na dachu skośnym pokrytym blachodachówką cechuje się zwiększoną odległością modułu od powierzchni dachu, co sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza i ochronie przewodów. Specjalne łączenie przegubów profili umożliwia regulowanie obrotu w celu precyzyjnego przylegania do płaszczyzny modułu, co ma znaczenie dla osiągnięcia optymalnej wytrzymałości instalacji fotowoltaicznej.

Montaż systemu odbywa się za pomocą wkrętów bimetalicznych, mocowanych do pokrycia dachowego. Brak konieczności montowania się do krokwi przekłada się na znaczne przyspieszenie procesu montażu. Zastosowanie pianki samoprzylepnej EPDM do podklejenia profili na całej ich długości gwarantuje ochronę przed przeciekaniem
wody, zapewniając niezawodną hydroizolację. Atutem tego rozwiązania jest atrakcyjna cena w porównaniu do standardowych mocowań za pomocą dwugwintów, a także zmniejszona ilość elementów montażowych i łatwość montażu wynikająca z braku konieczności łączenia ze sobą ciągłych profili.

12.02.2024
Do góry