Energy5 / Aktualności / AERO S – niezawodny system na dach płaski
AERO S – niezawodny system na dach płaski

AERO S – niezawodny system na dach płaski

Ograniczona nośność dachu oraz wysokość budynku przekraczająca 20 metrów stanowią poważne wyzwanie w procesie planowania inwestycji fotowoltaicznej. Wiąże się to przede wszystkim ze zwiększoną prędkością wiatru na dużych wysokościach, co powoduje, że stosowane systemy spełniać muszą bardziej rygorystyczne wymogi techniczne. Zobacz na poniższym przykładzie, jakie rozwiązania na dachy płaskie znajdziesz w ofercie Energy5.

Inwestor z województwa dolnośląskiego zaplanował inwestycję fotowoltaiczną o mocy blisko 900 kWp. Inwestycja obejmowała budowę systemu naziemnego oraz systemu na dachu o wysokości 20 metrów. Z uwagi na ograniczoną nośność dachu dział projektowy Energy5 zaproponował zastosowane systemu Aero S, który dzięki swojej aerodynamicznej budowie pozwana ograniczyć do minimum ilość dodatkowego obciążenia. Charakterystyczne dla systemu AERO S jest wyspowe rozłożenie modułów na dachu. Trwałe połączenie rzędów sprawia, że ciężar całej konstrukcji rozkłada się równomiernie na powierzchni dachu, a osłony boczne i tylne niwelują efekt parcia i ssania wiatru.

Mała ilość elementów konstrukcyjnych pozwala na szybki i prosty montaż – co ważne, rozwiązanie nie wymaga ingerencji w pokrycie dachu. Stabilność całości konstrukcji, nawet na budynkach przekraczających 30 metrów, zapewnia w tym przypadku zastosowanie bloczków betonowych. Ich ilość za każdym razem ustalana jest indywidualnie – duże znaczenie ma tutaj nośność dachu, wysokość budynku czy jego lokalizacja. Właściwości aerodynamiczne systemu oraz jego wytrzymałość podczas obciążenia silnym wiatrem zostały potwierdzone badaniami, przeprowadzonymi w tunelu aerodynamicznym. Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą Energy5 na dachy płaskie – zamów wycenę.

22.03.2021
Do góry