Energy5 / Aktualności / System podwyższony na dach skośny – czym się wyróżnia?
System podwyższony na dach skośny – czym się wyróżnia?

System podwyższony na dach skośny – czym się wyróżnia?

Mając na względzie bezpieczeństwo swojej nieruchomości już od pierwszych etapów budowy wybieramy spośród tysięcy dostępnych opcji. Dokonując tych wyborów kierujemy się nie tylko najwyższą jakością materiałów, ale także ich optymalną ceną, umożliwiającą realizację marzeń o posiadaniu własnego domu. 

Osoby świadome zmian klimatycznych często już na etapie planowania inwestycji wiedzą, że warto wykorzystywać odnawialne źródła energii – w szczególności fotowoltaikę – do produkcji energii elektrycznej. Nie da się ukryć, że jest to doskonałe rozwiązanie, pozwalające jednocześnie na ochronę środowiska naturalnego, jak i na obniżenie kosztów utrzymania nieruchomości. Jako powierzchnie do montażu modułów fotowoltaicznych świetnie sprawdzają się dachy skośne. Co jednak zrobić, aby długo cieszyć się pracą instalacji PV i mieć pewność, że zapewnimy budynkowi odpowiednią ochronę przeciwpożarową?

System podwyższony – odpowiedź na potrzeby Klientów

Spółka Energy5, analizując częstotliwość wykorzystywania różnych pokryć dachowych na rynku, zdecydowała się na wprowadzenie do oferty podwyższonego systemu na dach pokryty blachodachówką. Rozwiązanie jest o tyle innowacyjne, że pozwala na mocowanie się bezpośrednio do połaci dachu, bez konieczności większej ingerencji w jego podkonstrukcję. Zastosowanie pianki samoprzylepnej EPDM do podklejenia profili na całej ich długości gwarantuje ochronę przed przeciekaniem wody, zapewniając niezawodną hydroizolację. Dodatkowo podwyższona konstrukcja przekłada się na lepszą cyrkulację powietrza pod modułami, co dodatkowo chroni przewody.

System wyróżnia się także:

 – zwiększoną odległością modułu od powierzchni dachu,

 – zmniejszoną ilością elementów montażowych,

 – łatwością i szybkością montażu,

 – atrakcyjną ceną zakupu.

Mająca swoją premierę zimą 2024 roku konstrukcja została nagrodzona Złotym Medalem Grupy Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas tegorocznych targów GREENPOWER.

Krok ku lepszej przyszłości

Zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego, przyjętą wiosną bieżącego roku,  już od 2030 roku wszystkie nowe obiekty powinny korzystać z instalacji fotowoltaicznych. Celem dyrektywy jest tworzenie budynków zeroemisyjnych – ich zasilanie z odnawialnych źródeł energii ma znacząco wpłynąć na poprawę naszego ekosystemu. Już teraz warto podjąć działania, będące korzystne zarówno dla środowiska, jak i Twojej kieszeni. Jesteś zainteresowany umieszczeniem modułów PV na swoim obiekcie? Poznaj pełną ofertę systemów na dachy skośne, płaskie, a na także ściany budynków!

29.08.2024
Do góry