Zamknij
Energy5 - Aktualności - System Aero S na budynkach o wysokości powyżej 30 metrów
System Aero S na budynkach o wysokości powyżej 30 metrów

System Aero S na budynkach o wysokości powyżej 30 metrów

W ciągu ostatnich lat na polskim rynku odnotowujemy wyraźny wzrost energii uzyskiwanej z instalacji PV. Branża fotowoltaiczna jest najszybciej rozwijającym się sektorem odnawialnych źródeł energii – głównie za sprawą realizowanych programów rządowych.

Zainteresowanie inwestycjami fotowoltaicznymi widoczne jest nie tylko wśród inwestorów, ale również wśród podmiotów prywatnych oraz spółdzielni czy wspólnot mieszkaniowych.

W kwietniu 2020 roku firma Energy5 rozpoczęła realizację dla spółdzielni mieszkaniowej z województwa kujawsko-pomorskiego. Zakres prac Energy5 obejmuje wykonanie projektu instalacji dachowej oraz dostawę gotowych systemów. Przedmiotem inwestycji jest 36 dwunastopiętrowych bloków mieszkalnych o wysokości ponad 30 metrów.

Wnikliwa analiza dokumentacji pomogła podjąć decyzję o zastosowaniu balastowego systemu aerodynamicznego – Aero S. Montaż tych konstrukcji odbywa się bez ingerencji w pokrycie dachu, dzięki zastosowaniu bloczków betonowych. Obciążenie konstrukcji dobierane jest indywidualnie do każdego dachu z uwzględnieniem jego konstrukcji, nośności, wysokości budynku oraz stref wiatru i śniegu, co pozwala na skuteczne unieruchomienie konstrukcji. Zastosowane rozwiązania zostały przebadane w tunelu aerodynamicznym, zachowując wytrzymałość przy prędkości wiatru nawet 140 km/h.

Zaletą systemu AERO S jest trwałe połączenie rzędów, które pozwala na zredukowanie potrzebnego balastu, oraz zastosowanie osłon bocznych i tylnych, redukujących efekt ssania oraz parcia wiatru na konstrukcję.

Zobacz, jak wyglądały badania systemów AERO w tunelu aerodynamicznym

21.08.2020

Sprawdzone i bezpieczne w użytkowaniu wolnostojące konstrukcje fotowoltaiczne są podstawowymi komponentami każdej dobrze funkcjonującej instalacji PV. Inwestorzy, którym zależy na wybudowaniu trwałej i efektywnej fotowoltaiki na gruncie, powinni zwrócić szczególną uwagę na szereg cech, decydujących o jakości systemów mocowań. Kluczowy w tym zakresie okazuje się indywidualny projekt, który każdorazowo uwzględnia warunki gruntowe danej lokalizacji, jak i obowiązujące w niej strefy wiatru oraz śniegu.

Jako Energy5 zajmujemy się produkcją konstrukcji wolnostojących pod moduły z ramą aluminiową, a także pod moduły szkło-szkło czy bifacjalne. Proponowane przez nas stelaże pod panele fotowoltaiczne na gruncie dobierane są indywidualnie pod względem ukształtowania terenu, warunków geotechnicznych oraz stref wiatru i śniegu dla konkretnej lokalizacji. W ramach naszych usług zapewniamy wsparcie wykwalifikowanych specjalistów od projektu, aż do finalnego montażu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.