Energy5 / Aktualności / Fasady fotowoltaiczne – nowe trendy architektoniczne
Fasady fotowoltaiczne – nowe trendy architektoniczne

Fasady fotowoltaiczne – nowe trendy architektoniczne

Moduły PV na stałe wpisały się nie tylko w miejski, ale także wiejski krajobraz. Wszechobecnie stosowana fotowoltaika służy przedsiębiorcom i osobom prywatnym, które to dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii są w stanie podreperować domowy budżet. Wizja szybkiego zwrotu inwestycji oraz włożenie swojego wkładu w ochronę środowiska naturalnego są głównymi czynnikami, wpływającymi na tego rodzaju decyzje zakupowe. Jak Energy5, jako producent mocowań do modułów fotowoltaicznych, przyczynia się do wzrostu popularności fotowoltaiki?

Konstrukcje PV szyte na miarę

Oprócz bestsellerowych systemów naziemnych i dachowych, w ofercie Energy5 znajdują się również fasady fotowoltaiczne (BIPV), pozwalające na montaż modułów PV równolegle do powierzchni ściany budynku. Jest to rozwiązanie, które świetnie sprawdza się na obiektach biurowych, użyteczności publicznej, a nawet halach – na przykład produkcyjnych. Fotowoltaika zamontowana w ten sposób nie zajmuje powierzchni gruntu, a konstrukcja dachu nie ogranicza możliwości rozbudowywania instalacji wraz ze zwiększającym się zapotrzebowaniem na energię elektryczną.  Odpowiadając na zmieniające się potrzeby rynku opracowaliśmy także mocowania fasadowe oparte na ekierkach, umożliwiające montaż paneli fotowoltaicznych pod optymalnym kątem nachylenia.

Systemy BIPV produkcji Energy5 – mocowany mechanicznie oraz klejony

Niezawodna jakość i funkcjonalność 

Zintegrowana ze ścianą fotowoltaika pozwala przedsiębiorstwom w pełni wykorzystać potencjał płynący z promieni słonecznych na korzyść swojego biznesu. W zależności od liczby modułów PV, zainstalowane na elewacji biurowca czy też hali produkcyjnej panele są w stanie pokryć większość – o ile nie całość –  zapotrzebowania konkretnej instytucji na energię elektryczną. System zaprojektowano z myślą o poprawie izolacji cieplnej budynku, zapewnieniu lepszej cyrkulacji powietrza pod modułami, a także o usprawnieniu odprowadzania wilgoci. Efekt ten osiągnięto poprzez zastosowanie 20 mm szczeliny między materiałem izolacyjnym a okładziną wierzchnią. Dodatkowe zabezpieczenie konstrukcji zapewniają wykorzystane w niej konsole stalowe z antykorozyjną powłoką metaliczną, a potwierdzeniem wysokiej jakości są badania przeprowadzone w Zakładzie Badań Ogniowych Instytutu Techniki Budowlanej.

Podkreśl charakter swojego biznesu

Korzystanie z  odnawialnych źródeł energii przez przedsiębiorstwa często utożsamiane jest z ich wysokim zaangażowaniem w zrównoważony rozwój. Skontaktuj się z naszymi doradcami techniczno-handlowymi i dowiedz się, jakie systemy do montażu modułów fotowoltaicznych będą dla Ciebie najlepsze!

10.09.2024
Do góry