Energy5 / Aktualności / Co wpływa na żywotność konstrukcji fotowoltaicznych?
Co wpływa na żywotność konstrukcji fotowoltaicznych?

Co wpływa na żywotność konstrukcji fotowoltaicznych?

Inwestując środki finansowe w budowę instalacji fotowoltaicznych chcemy, aby były one jak najbardziej trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Za wyjątkowo istotne uznajemy także efektywną, długoletnią i niczym niezakłóconą produkcję energii elektrycznej. Jako producent systemów montażowych do modułów PV podpowiadamy, co w przypadku konstrukcji wsporczych wpływa korzystnie na ich żywotność.

  1. Wnikliwa analiza warunków gruntowych i atmosferycznych.

Konstrukcja fotowoltaiczna, aby zachować swoją stabilność, każdorazowo powinna być dopasowana do warunków geologicznych, zastanych na terenie inwestycji. W ocenie jakości gruntów przez projektantów Energy5 pomaga dostarczona przez Klienta dokumentacja, dzięki której inżynierowie mogą określić głębokość wbicia pali konstrukcyjnych. Długość profili kafarowanych w ziemię zależy także od strefy wiatru i śniegu w lokalizacji przeznaczonej do budowy instalacji PV. Podporządkowanie projektu tego rodzaju wymogom stanowi gwarancję bezpieczeństwa użytkowania zestawu wyrobów.

  1. Indywidualnie zaprojektowany system montażowy.

Sama konstrukcja fotowoltaiczna, oprócz warunków zewnętrznych, powinna być dopasowana także do rodzaju modułów wybranych dla danej inwestycji. Idealne dobranie elementów montażowych sprawia, że panele zamocowane będą w sposób, który nie pozwala się im przemieszczać. W Energy5 dbamy o to, by każde zamówienie było traktowane indywidualnie i ze spełnieniem wymogów Klienta. Nie bez znaczenia pozostają dla nas także wytyczne producentów modułów dotyczące ich prawidłowego zamocowania w instalacji PV. 

  1. Produkcja komponentów z najwyższej jakości surowców.

Materiały bazowe, z których wykonane są wszystkiego rodzaju wyroby budowlane, decydują o ich faktycznych cechach technicznych. Fundamentalne znaczenie w branży fotowoltaicznej ma przede wszystkim antykorozyjność konstrukcji, co pozwala na lokalizowanie ich dosłownie na każdym podłożu, niezależnie od klasy korozyjności środowiska. Stal z powłoką Magnelis® stosowana w Energy5 sprawia, że nasze rozwiązania mogą być instalowane nawet na terenach nadmorskich o wysokim zasoleniu (klasa korozyjna C5).. 

  1. Bezpieczny proces załadunku, transportu i rozładunku konstrukcji montażowych.

Prawidłowo zaplanowany i kontrolowany proces logistyczny to coś, na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas realizacji inwestycji fotowoltaicznej. Dbałość o tego rodzaju kwestie zapobiega powstawaniu uszkodzeń elementów konstrukcyjnych – m.in. wgnieceniom i niepożądanym zarysowaniom powłoki stalowej, mogącym powodować osłabienie jej właściwości antykorozyjnych.

  1. Prawidłowy montaż fotowoltaicznego systemu wsporczego.

W montażu każdej instalacji PV liczą się nie tylko profile, ale także dosłownie każda klema, śruba i podkładka. Odpowiednie spasowanie wszystkich części składowych systemu jest warunkiem spełnienia zapisów gwarancyjnych i zapewnienia późniejszej bezpiecznej eksploatacji konstrukcji fotowoltaicznej. Do jej poprawnego skręcania polecamy użycie wysokiej jakości kluczy dynamometrycznych lub skorzystanie z usługi kompleksowego montażu systemów PV przez zespół Energy5 – od kafarowania do ułożenia paneli na konstrukcji. 

  1. Dbałość o konstrukcję w okresie użytkowania.

Chcąc długo cieszyć się doskonałymi właściwościami technicznymi systemu wsporczego pod fotowoltaikę stosuj się do zapisów, zawartych w deklaracji techniczno-ruchowej. Znajdziesz w niej m. in. instrukcje dotyczące sposobu magazynowania, montażu, konserwacji, czyszczenia czy konserwacji konstrukcji PV. Warto podkreślić także istotę warunków stosowanej w produkcji stali z powłoką Magnelis®, których dotrzymanie przedłuży trwałość instalacji wolnostojących.

Postaw na sprawdzonego partnera biznesowego
Energy5 to działający nieprzerwanie od 2015 roku wiodący polski producent systemów montażowych do modułów fotowoltaicznych. Naszą szeroką ofertę obejmują konstrukcje naziemne, dachowe, systemy elewacyjne oraz wiaty parkingowe AUTOBOX. Chcesz poznać szczegóły? Skontaktuj się z Doradcami techniczno-handlowymi!

10.08.2023
Do góry