Zadbaj o prawidłowy dobór konstrukcji fotowoltaicznej
Konstrukcje fotowoltaiczne stanowią szkielet systemu do mocowania modułów PV. Odpowiednio rozmieszczony i zamontowany system fotowoltaiczny decyduje o efektywności uzysków energetycznych i trwałości całego systemu. Podczas wyboru systemu montażowego do modułów fotowoltaicznych warto zwrócić uwagę na jego dostosowanie do panujących warunków geologicznych, jak również stref wiatru i śniegu.
Konstrukcje fotowoltaiczne szyte na miarę
Energy5 oferuje indywidualny dobór systemu mocowania do modułów fotowoltaicznych – to przede wszystkim optymalizacja kosztowa dla Klienta, a wynika to z faktu produkcji elementów pod wymiar. Każdorazowo system montażowy dopasowany jest do wskazanych przez inwestora modułów.
Przed Tobą realizacja dużej instalacji fotowoltaicznej? Aby przejść przez nią sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie, warto zaufać ekspertom, którzy zadbają o prawidłowy dobór i montaż systemu mocowania modułów PV.
Prace związane z projektowaniem instalacji w Energy5 rozpoczynamy od rozrysowania w systemie AutoCAD poszczególnych rzędów systemów naziemnych. Są one projektowane na dostarczonym przez Klienta planie zagospodarowania terenu (PZT). Odpowiednie rozmieszczenie konstrukcji fotowoltaicznych pozwala na dobór optymalnego układu modułów oraz ominięcie przeszkód, znajdujących się na terenie inwestycji, takich jak słupy, wąwozy, doły, skarpy, bagna, czy też infrastruktura podziemna.
Powierzchnie przeznaczone pod budowę farmy fotowoltaicznej należą do IV lub niższej klasy gruntu, a ich ukształtowanie jest zróżnicowane. Decydując się na konstrukcje fotowoltaiczne firmy Energy5 nie ma konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z niwelowaniem nierówności. W Energy5 proponujemy zastosowanie różnych głębokości zabicia nóg przednich i tylnych konstrukcji, produkujemy wówczas profile nóg w długościach dostosowanych do konkretnej głębokości zabicia. Takie podejście pozwala osiągnąć naszym Klientom optymalne dla uzysków energii kąty nachylenia modułów PV.
Planując układ konstrukcji fotowoltaicznych analizujemy raporty dostarczonych nam badań geologicznych i tworzymy przekrój geologiczny gruntu – ten pozwala nam określić rodzaj gruntu i jego nośność.
Próby wyrywania pali konstrukcyjnych
W ofercie Energy5 znajduje się usługa przeprowadzenia prób wyrywania pali konstrukcyjnych – na terenie przyszłej elektrowni wytyczane zostają punkty kontrolne, które należy sprawdzić pod względem siły, potrzebnej do wyrwania z ziemi wbijanych elementów. Dokładna weryfikacja zebranych danych umożliwia ostateczne wskazanie głębokości zabicia nóg systemu fotowoltaicznego do ich stabilnego posadowienia.
Energy5 dysponuje samojezdnymi kafarami, wykorzystywanymi do zabijania profili w ziemię. Nasi operatorzy oraz ich znajomość produkowanych profili dają Klientom gwarancję najwyższej trwałości i profesjonalnego wykonania usługi.
Wizyty kontrolne Energy5
Jeśli jednak zdecydujesz się na montaż konstrukcji wsporczych we własnym zakresie i będzie zależało Ci na spełnieniu najwyższych standardów, w ofercie Energy5 znajdziesz usługę odbioru konstrukcji wsporczych pod elektrownię fotowoltaiczną. Podczas kontroli przeprowadzony zostaje szereg prób i testów, polegających na zweryfikowaniu czy konstrukcja została zamontowana zgodnie z zaleceniami producenta. Wnikliwemu sprawdzeniu poddawane są zarówno konstrukcje wsporcze, jak i elementy mocujące do modułów fotowoltaicznych. Raport z odbioru konstrukcji stanowi potwierdzenie właściwego montażu zgodnego z zaleceniami producenta i stanowi podstawę do spełnienia założeń gwarancyjnych Energy5.
27.10.2021