logo

Co zrobić, by na niewielkiej przestrzeni zainstalować system fotowoltaiczny o dużej mocy?

Występujące na terenie inwestycji fizyczne przeszkody, takie jak rury czy inne wystające ponad powierzchnię gruntu elementy, często znacząco zmniejszają realną powierzchnię niezbędną do wybudowania instalacji pv o wymaganej przez inwestora mocy. W tym przypadku warto postawić na zoptymalizowane pod względem układu modułów rozwiązania - pozwolą one na zamontowanie jak największej liczby modułów w pionowej kolumnie.

Niewątpliwą zaletą realizowania inwestycji fotowoltaicznych we współpracy z Energy5 jest indywidualny projekt konstrukcji, pozwalający na uzyskanie najbardziej korzystnego układu modułów. Ostatnie ze zleceń spółki obejmowało zaprojektowanie, dostarczenie i zamocowanie konstrukcji wsporczych na farmie fotowoltaicznej w województwie wielkopolskim. Inwestycja zakładała wykorzystanie w głównej mierze stołów wbijanych w konfiguracji 6x5 oraz 6x4. Ze względu na występujące miejscowo trudne warunki gruntowe, niektóre z konstrukcji zostały zamocowane mechanicznie tak, by zapewnić im należytą stabilność. Nasza firma przeprowadziła próby wyrywania pali konstrukcyjnych pozwoliło nam na określenie odpowiednich głębokości zabicia konstrukcji pv, na których umieszczonych zostanie ponad 1890 modułów fotowoltaicznych o łącznej mocy znamionowej około 0,8 MW.

Duże uzyski na małej farmie – czy to możliwe?Duże uzyski na małej farmie – czy to możliwe?

 

logo male

Energy5 Sp. z o.o.
ul. Ziejkowa 5
09-500 Gostynin

 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 (24) 235 40 79

Wszystkie Prawa Zastrzeżone © 2018 Energy5. Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.