logo

Klejony system AERO to idealny sposób na montaż modułów fotowoltaicznych na dachach membranowych, których nośność jest znacznie ograniczona.

Ograniczona nośność dachu bądź membranowe pokrycie dachowe nie stanowią już przeciwskazań do montażu instalacji fotowoltaicznych. Spółka Energy5 opracowała i wdrożyła nowe rozwiązania, umożliwiające montaż systemu na dachu płaskim poprzez klejenie bądź zgrzewanie z pokryciem dachu.

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Nasz Nowy Dom” w Ruszkowie będzie zasilana energią słoneczną. Dzięki wsparciu firmy Energy5 i eMSol do placówki trafiła nowoczesna instalacja fotowoltaiczna o mocy 9,855 kWp.

Fotowoltaika znajduje zastosowanie w mikroinstalacjach przydomowych, jak i w większej skali – w postaci farm fotowoltaicznych, generujących gigawatogodziny energii elektrycznej (GWh) w skali roku.

W gminie Bogatynia zakończyła się budowa jednej z największych w Polsce farm fotowoltaicznych na konstrukcjach Energy5.

Zakończyły się prace przy budowie farmy fotowoltaicznej w województwie zachodniopomorskim.

Spółka Energy5 po raz kolejny podjęła się realizacji elektrowni fotowoltaicznej za wschodnią granicą. Na terenie Litwy powstała farma PV o mocy znamionowej 1 MW.

Instalacje fotowoltaiczne na dachach skośnych cieszą się dużą popularnością, z uwagi na  niewielką ilość elementów konstrukcyjnych systemy dachowe są szybkie i łatwe w montażu.

Realizowana w ubiegłym roku inwestycja fotowoltaiczna w województwie warmińsko-mazurskim została rozbudowana o kolejne konstrukcje produkcji Energy5.

Obraliśmy za cel tworzenie systemów mocowań fotowoltaicznych dopasowanych do konkretnych potrzeb Klientów. Od początku działalności to jakość jest dla nas priorytetem, co niewątpliwie potwierdzają uzyskane certyfikaty i wciąż przeprowadzane badania naszych konstrukcji fotowoltaicznych. Oferta produktowa Energy5 sukcesywnie się powiększa, a wraz z nią rozrasta się nasz park maszynowy.

Zakończył się montaż konstrukcji balastowej na dachu płaskim w województwie wielkopolskim. Aby osiągnąć optymalny kąt padania promieni słonecznych zastosowaliśmy konstrukcję Aero S o nachyleniu 15 stopni. System oparty jest o aluminiowe profile, na których zamontowane zostały moduły w orientacji poziomej.

Akcja „Energy5 pakuje plecaki” została zainaugurowana w 2019 roku z inicjatywy pracowników i Zarządu firmy. Ubiegłoroczna zbiórka skupiała się głównie na przygotowaniu wyprawki szkolnej dla najbardziej potrzebujących dzieci, zamieszkałych w Gostyninie. W tym roku zdecydowaliśmy się na wsparcie placówki opiekuńczo-wychowawczej „Nasz Nowy Dom w Ruszkowie”.

 

logo male

Energy5 Sp. z o.o.
ul. Ziejkowa 5
09-500 Gostynin

 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 (24) 235 40 79

Wszystkie Prawa Zastrzeżone © 2018 Energy5. Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.